gorzów szlacheta paczka

i

Autor: archiwum redakcji zdjęcie ilustracyjne

Zrób Szlachetną Paczkę, wspomóż potrzebujących gorzowian!

2021-12-06 15:22

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji, w którą angażują się znani sportowcy jak np. w latach ubiegłych gorzowscy żużlowcy. Jednak najważniejsze jest to, że pomóc może każdy zwykły mieszkaniec- sam lub z grupą przyjaciół.

W Gorzowie prężnie działają wolontariusze, którzy odwiedzili potrzebujące rodziny. Trafiły one do internetowej bazy, z której  można wybrać komu chcemy pomóc. Ujęto w niej kilkadziesiąt historii łapiących za serce. Darczyńcami mogą zostać grupy przyjaciół, firmy, szkoły czy indywidualne osoby. Potrzeby bardzo różnorodne, każda rodzina określa trzy.

- Makaron, ryż, chemii brakuje w domach, nie mają pościeli. Rodziny podają trzy główne potrzeby, jedna z nich jest wiodąca. Są potrzebujący, którym brakuje butów i kurtki na zimę oraz karmy dla psa, a są też rodziny, które nie mają kuchenki czy łożka - opowiada Wiktoria Garlak, liderka gorzowskiej Szlachetnej Paczki.

Chętni powinni wejść na stronę akcji, wyszukać Gorzów i poznać losy rodzin. Do piątku (10 grudnia) paczki muszą być gotowe, bo już weekend - 11 i 12 grudnia - zostaną rozwiezione do rodzin.

Organizujcie się i pomagajcie! Szczegóły na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki oraz na facebooku gorzowskiego oddziału.

Kolęda Dzień Dobry TVN 2021. Tak śpiewają prowadzący!

Słodkie smaki dzieciństwa! Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Dostępne do dziś, wytrawne, twarde "ciastka" z kminkiem to: