Sylwester miejski 2021/2022 w Szczecinie. Mamy złe wieści...

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Gorzów: Sylwestra pod chmurką w tym roku nie będzie

2021-12-03 14:15

Władze miasta podjęły decyzje, że miejski sylwester nie będzie organizowany. Winna temu jest pogarszająca się sytuacja pandemiczna. Miasto nie zorganizuje również pokazu fajerwerków.

W tym roku w Gorzowie nie będzie miejskiego sylwestra pod chmurką. Powodem podobnie jak rok temu oczywiście koronawirus. Rozwijająca się 4 fala zakażeń, wprowadzane nowe obostrzenia, a także sytuacja w innych krajach, np. w Niemczech spowodowały, że władze Gorzowa podjęły decyzje, że w ostatni dzień roku nie będzie organizowana impreza plenerowa.

Też są pytania dotyczące fajerwerków. Jako miasto nie będziemy się w to angażowali. Względy bezpieczeństwa odgrywają kluczową rolę, to że sytuacja pandemiczna się nie poprawia. Liczyliśmy że będzie lepiej, ale niestety stale się pogarsza - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku wprowadzone obostrzenia, zabraniały organizowania nawet domówek w gronie znajomych. Póki co tak drakońskich przepisów nie ma, więc przygotowania do szampańskiej zabawy można już zacząć. Ale trzeba to zrobić na własną rękę.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Toskania, Bawaria, inne. Gdzie w Europie leży ta kraina?

Pytanie 1 z 15
W jakim państwie leży kraina o nazwie Kraina?