Gorzów: Park Wiosny Ludów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Inspektor nadzoru przyrodniczego będzie dbał o zieleń w trakcie inwestycji.

Gorzów: Miejska zieleń pod specjalnym nadzorem

2021-12-02 17:12

Miasto zamierza zatrudnić inspektora nadzoru przyrodniczego. To osoba, która będzie dbała o to, żeby w trakcie prowadzonych inwestycji przyroda nie ponosiła strat. Urzędnicy liczą, że dzięki temu w przyszłości uniknie się takich wypadków, jakie miały miejsce m.in. podczas rewitalizacji Parku Wiosny Ludów.

Zadba o drzewa i przyrodę podczas inwestycji. Gorzów chce zatrudnić inspektora nadzoru przyrodniczego. ​Pomysł jest efektem konsultacji społecznych dotyczących miejskiej zieleni. Inspektor ma czuwać przy realizacji miejskich inwestycji, by ciężki sprzęt budowlany nie rozjeżdżał trawników, a w trakcie prac nie były uszkadzane korzenie drzew. Nie powinno zatem powtórzyć się to co stało się m.in. podczas modernizacji Parku Wiosny Ludów. Zniszczone zostały nowe nasadzenia i w kontrowersyjny sposób odławiano ryby ze stawu.

To osoba, która będzie zatwierdzała, z punktu widzenia ochrony przyrodniczej, działania na każdym, kolejnym etapie procesu inwestycyjnego. Mamy świadomość, że to podroży koszty inwestycji, ale zadbanie o to co najcenniejsze przyrodniczo, to dopiero pełna wartość dla mieszkańców - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa:

park kopernika

i

Autor: foto. UM Gorzów Park Kopernika.

Inspektor nadzoru przyrodniczego ma być zatrudniany do większych inwestycji. Będzie miał takie same możliwości jak pozostali członkowie zespołu nadzorującego.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...