Znaleziono niewybuch w Słubicach. Ewaukowano mieszkańców, zamknięto drogi [GALERIA]

2022-11-09 11:18

We wtorkowy poranek w Słubicach trwała akcja miejscowych policjantów i saperów. Pracownicy firmy budowlanej, która wykonywała prace przy wałach przeciwpowodziowych na Odrze zaalarmowała o znalezieniu wybuchu.

Słubiccy żołnierze znaleźli i zneutralizowali znalezisko

Policjanci do czasu przybycia na miejsce żołnierzy zabezpieczali miejsce, nie dopuszczając jednocześnie osób postronnych. Na miejsce szybko przyjechał także patrol saperów z V Kresowego batalionu z Krosna Odrzańskiego, którzy najpierw zabrali niewybuch a później zniszczyli groźne znalezisko.

Mieszkańcy po kilku godzinach bezpiecznie wrócili do domu

Wszystkie działania skierowane były w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i osób podróżujących w rejonie wałów. Sprawna i szybka mobilizacja służb pozwoliła na zabranie niewybuchu, a mieszkańcy po dwóch godzinach mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Widzisz groźne znalezisko? Alarmuj!

Pamiętajmy, aby w przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów nie dotykać takich znalezisk ani nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić policjantów dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?