Sklep Aldi w Dywitach już otwarty. Parking od rana mocno zatłoczony [ZDJĘCIA]

i

Autor: Facebook: Gmina Dywity

parking

Zmiany na parkingach pod marketami! Jest orzeczenie sądu. Co na to kierowcy?

2023-11-22 13:44

Niemiecki sąd wydał decyzję, która kwestionuje zasadę pierwszeństwa prawej strony podczas parkowania przed supermarketem. Jak więc nasi zachodni sąsiedzi będą teraz parkować przed Aldi, Rewe czy Edeką?

Sąd Federalny potwierdził, że ogólna zasada "prawo przed lewym" nie ma zastosowania na parkingach supermarketów, jeśli nie ma jasnej zasady pierwszeństwa. Decyzję tę poprzedził przypadek dwóch kierowców, którzy mieli wypadek na parkingu sklepu w Lubece. Kierowca nadjeżdżający z prawej strony powołał się na zasadę prawej ręki, ale sąd uznał, że nie powinna ona obowiązywać ze względu na specyfikę miejsc parkingowych.

Zgodnie z orzeczeniem sądu, miejsca parkingowe to przede wszystkim obszary załadunku i rozładunku pojazdów, a nie standardowe jezdnie. Dlatego surowe przepisy dotyczące pierwszeństwa nie obowiązują. Zamiast tego kierowcy powinni się porozumiewać i jeździć ostrożnie, zwłaszcza że korzystają z tych obszarów również piesi.

Ukradli auto z parkingu wciągając je na lawetę!

Teraz w przypadku wypadku na parkingu obowiązuje zasada: "kto był szybszy, ten płaci więcej". W konkretnym przypadku z Lubecki koszty wypadku zostały podzielone w stosunku 30:70 między obu kierowców, ponieważ obaj jechali za szybko. Informuje o tym portal konsumencki chip.de.

Parking automatyczny w Katowicach - jak z niego korzystać? Film instruktażowy.
Sonda
Uważasz, że w Gorzowie powinno być więcej parkingów?