Gorzów: GOT

i

Autor: SG

Gospodarka Gorzów

Zmiana władz w Gorzowskim Ośrodu Technologicznym. Czy to szansa dla studentów?

2023-07-10 15:56

W Gorzowie firm informatycznych brakuje. Chce to zmienić nowy zarząd Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Zarządzający GOT-em liczą, że przychodzić będą do nich studenci i absolwenci gorzowskich uczelni, żeby przy ul. Targowej realizować swoje innowacyjne pomysły.

Gorzowski Ośrodek Technologiczny chce iść w IT.​ Bo w Gorzowie brakuje firm z branży informatycznej. Na początku lipca zmieniły się władze ośrodka technologicznego. Wiceprezesem została Aleksandra Radomska-Zalas, dziekan wydziału technicznego gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża. W jej opinii GOT może być miejscem, gdzie studenci i absolwenci uczelni będą rozwijać swoje pomysły na biznes.

- Chcielibyśmy, żeby faktycznie tworzyli nowe rozwiązania. Szczególnie stawiamy na branżę IT, dlatego że wiemy, że jest to branża, której w Gorzowie brakuje. Tych firm jest mało, a chcemy ten potencjał poszerzać, bo potencjał technologiczny jest także potencjałem dla przyszłych inwestorów – mówi Aleksandra Radomska-Zalas.

Gorzowski Ośrodek Technologiczny swoją siedzibę ma w zmodernizowanym biurowcu przy ul. Targowej. Znajduje się tam inkubator przedsiębiorczości i laboratoria badawcze. GOT ma wspierać start-upy, małe i średnie firmy z Gorzowa i okolic, które chcą tworzyć innowacyjne technologie.

"Seksmisja" - jak dobrze pamiętasz komedię Juliusza Machulskiego? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywają się główni bohaterowie "Seksmisji"?