Zatrzymanie auta przez policję

i

Autor: Lubuska Policja

Zatrzymany pijany kierowca w Krzeszycach. W aucie była także poszukiwana kobieta

2023-02-22 16:27

Policjanci z Sulęcina zatrzymali 17 lutego, samochód w gminie Krzeszyce. Uwagę funkcjonariuszy drogówki przykuł nie do końca prosty tor jazdy kierowcy – poinformowała w środę Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Na siedzeniu pasażera znajdowała się poszukiwana kobieta.

Kierowca kierował autem po wpływem alkoholu i zakazu

Policjanci z Sulęcina, 17 lutego zatrzymali 39-latka, który kierował autem mając ponad promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymali także jadącą z nim 34-letnią partnerkę poszukiwaną do odbycia kary więzienia - podała policja. Para jechała samochodem po jednej z bocznych dróg w gminie Krzeszyce.

Podczas kontroli policjanci wylegitymowali także partnerkę kierowcy. Okazało się, że była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie 34-latka musiała pożegnać się ze swoim partnerem, gdyż prosto z niej pojechała do zakładu karnego.

39-latek łamiąc sądowy zakaz, a także siadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości musi liczy się z karą nawet do pięciu lat więzienia. Jak poinformowała także sierżant sztabowy Klaudia Biernacka "Jest też wysoce prawdopodobne, że orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów zostanie przedłużony".

QUIZ: Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy... sto lat temu? Nie uwierzysz, co to były za przepisy!

Pytanie 1 z 15
Co należy zrobić przy skręcie w prawo?