Diler narkotykowy zatrzymany w Słubicach

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Diler narkotykowy złapany w Lubuskiem! Co mu grozi? Znamy szczegóły

2023-02-21 12:50

W miniony weekend doszło do zatrzymania dilera narkotyków na miejskim parkingu w Słubicach. Znaleziono przy nim znaczne ilości środków odurzających.

Diler narkotykowy złapany w Lubuskiem. Ukrywał się w aucie!

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali w Słubicach obywatela Bułgarii, przy którym znaleźli poporcjowane narkotyki gotowe do dalszej sprzedaży. Za samo posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 18 lutego funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku podczas prowadzonych w Słubicach kontroli zwrócili uwagę na samochód osobowy stojący na miejskim parkingu. Obok auta funkcjonariusze zauważyli woreczek foliowy, w którym znajdował się susz roślinny, natomiast wewnątrz pojazdu na tylnym siedzeniu ukrywał się mężczyzna. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli i ustalili, że mężczyzna ten to 27-letni obywatel Bułgarii.

Cudzoziemca poddano szczegółowej kontroli na obecność niedozwolonych substancji oraz dokonano kontroli pojazdu przy użyciu psa szkolonego do wykrywania narkotyków. W efekcie funkcjonariusze zabezpieczali różnego rodzaju narkotyki i substancje odurzające, przygotowane w porcjach do dalszej dystrybucji. Bułgar za posiadanie nielegalnych substancji narkotycznych, które mogłyby odurzyć kilkaset osób został zatrzymany.

Wiemy, co grozi podejrzanemu

Dalsze postępowanie w tej prawie prowadzi słubicka policja. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych Bułgarowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Sonda
Jak oceniasz działania Straży Granicznej, policji i wojska na granicy polsko-białoruskiej?