Siatkówka

Zaprezentowano zarząd siatkarskiego Stilonu w PlusLidze! Co ze składem?

2024-05-29 12:58

KGHM Cuprum Stilon Gorzów. Pod taką nazwą przystąpi gorzowska drużyna w przyszłorocznych rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi. We wtorek odbyła się specjalna konferencja prasowa dotycząca nadchodzącego sezonu.

Siatkówka na najwyższym poziomie w Polsce wraca do Gorzowa po 21 latach przerwy. To efekt fuzji z klubem z Lubina.

We wtorek odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Tomasz Tycel i Radosław Maciejewicz, którzy będą tworzyć zarząd gorzowskiego klubu. Na konferencji był obecny także przewodniczący rady miasta, Robert Surowiec i prezydent, Jacek Wójcicki.

Mamy to. Bardzo się z tego cieszę, to wyjątkowy dzień dla Gorzowa i gorzowskiego sportu. Plus Liga zawitała do Gorzowa. Cieszę się, że historia piłki siatkowej zatacza koło no i od teraz będziemy emocjonować i cieszyć się w Arenie Gorzów – powiedział Jaceck Wójcicki.

Tak wyglądała konferencja prasowa KGHM Cuprum Stilonu Gorzów

To jest duża radość i duże wyzwanie. Jestem przekonany, że kibice będą chodzili na siatkówkę, bo Gorzów to siatkówka, Gorzów to żużel, Gorzów to sport. Miasto z dużym wysiłkiem budowało halę i czyniło to po to, żeby mogła ona gościć najlepszych sportowców. Przed nami sporo pracy, ale poradzimy sobie. Jestem dumny, że Gorzów dołączył do najlepszych zespołów siatkarskich w Polsce powiedział natomiast Robert Surowiec.

Jaki będzie skład KGHM Cuprum Stilonu Gorzów?

Tego na razie nie wiadomo. Na konferencji poinformowano, że klub negocjuje ostatnie kontrakty i wkróce zostanie ogłoszony skład na przyszłoroczne rozgrywki, które ruszają już w weekend 13-15 września. Wówczas Stilon zagra u siebie z Treflem Gdańsk.

Kamil Semeniuk po wygraniu pucharu Polski w siatkówce
Sonda
Czy oglądasz siatkarską PlusLigę?