Stilon Gorzów

i

Autor: Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl

SPORT

PlusLiga w Gorzowie! Stilon zagra w najlepszej siatkarskiej lidze w Polsce. Z kim się zmierzy?

2024-04-15 8:56

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki przekazał kibicom rewelacyjną wiadomość. W kolejny sezonie gorzowscy siatkarze zagrają w najwyższej klasie rozgrywek, czyli w PlusLidze. To możliwe dzięki zamianie miejsc z KGHM Cuprum Lubin.

PlusLiga po latach wraca do Gorzowa

Gorzowscy kibice już mogą się szykować na sportowe emocje na najwyższym poziomie! Start Stilonu w PlusLidze oznacza, że ekipa będzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi siatkarskimi drużynami w Polsce. Ostatni raz taką możliwość siatkarze mili 20 lat temu, bo dokładnie wtedy, w sezonie 2002/2003 po raz ostatni zagrali w siatkarskiej "ekstraklasie".

Po wielu latach Plus Liga wróci do Gorzowa. Bardzo się cieszę, że miłość do siatkówki w moim rodzinnym mieście jest wciąż żywa, wierzę, że przed nami dobre sportowe emocje w przepięknym obiekcie, jakim jest Arena Gorzów - podkreślił Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla Gorzowa.

Gorzowianie umiejętnościami z pewnością nie będą odstawać od reszty drużyn, o czym świadczy sam fakt, że udało im się zakwalifikować do fazy play off.

Do gorzowskiego klubu z budżetu miasta trafi 1 200 000 zł.

Z jakimi drużynami zmierzy się Stilon Gorzów w PlusLidze?

W przyszłym sezonie siatkarskim emocji z pewnością nie zabraknie, bo gorzowianie stawią czoła najlepszym z najlepszych! Zmierzą się najprawdopodobniej m.in. z ekipami z Jastrzębia-Zdroju, Zawiercia, Warszawy, Rzeszowa, Gdańska czy Olsztyna, które obecnie zajmują najwyższe miejsca w tabeli PlusLigi. 

Dzięki budowie nowej hali sportowej, Areny Gorzów, rywalizację będzie można oglądać w dogodnych warunkach, a Gorzów z pewnością nie będzie miał się czego wstydzić. Przypomnijmy: w hali znajdą się miejsca dla ponad 5 tysięcy kibiców.

Tak prezentują się partnerki żużlowców Stali Gorzów. Zobacz piękne WAG-s!

Sonda
Czy jesteś fanem siatkówki?
Turniej siatkówki plażowej na Wyspie Młyńskiej