Zamieszki po awansie Maroka do ćwierćfinału mistrzostw świata

i

Autor: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Zamieszki w Belgii i Holandii po awansie Maroka na mundialu

2022-12-07 15:56

W wielu belgijskich i holenderskich miastach we wczorajszy wieczór powstały zamieszki. Na ulice wyszli kibice Maroka, którzy cieszyli się z awansu swojego kraju do ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze. Niestety, to się źle skończyło.

Przypomnijmy, że reprezentacja Maroko pokonała Hiszpanię po rzutach karnych i awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Portugalią. Rozentuzjazmowani kibice Maroka wyszli świętować na ulice obu wspomnianych krajów.

Radość Marokańczyków nie trwała zbyt długo, bo została przerwana przez policję. Funkcjonariusze musieli interweniować, bo zagorzali fani rzucali fajerwerkami w autobusy i tańczyli na wszystkich samochodach. Tak portalowi RTL Nieuws powiedziała rzeczniczka policji w Amsterdamie.

Dodatkowo policjanci musieli użyć armatki wodnej, a także specjalnie wyszkolonych psów, by uspokoić marokańskie towarzystwo.

To już nie pierwsza taka sytuacja w Belgii. Wcześniej do zamieszek doszło właśnie po meczu obu reprezentacji. Wówczas konieczna była interwencja policji. Kilka osób zostało zatrzymanych.

Sonda
Czy kibice piłkarscy są niebezpieczni?