Polscy kibice na stadionie w Katarze

i

Autor: facebook.com/PolscyKibice

Mundial 2022. Polscy kibice wnieśli alkohol na stadion w Katarze! Jak oni to zrobili? [ZDJĘCIE]

Jak wiemy, dwa dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze, władze kraju razem z FIFA cofnęły decyzję o sprzedaży piwa wokół stadionów. Zażądała tego katarska rodzina królewska.

Piłkarski Mundial, to święto piłki nożnej na całym świecie. Odbywa się w Katarze, gdzie dwa dni przed mistrzostwami zdecydowano, że nie będzie można sprzedawać alkoholu wokół stadionów. Był to z pewnością duży cios w kierunku kibiców.

Alkohol na mundialu w Katarze? Wykluczone!

Przypomnijmy, że w Katarze obowiązuje ścisła kontrola sprzedaży alkoholu. Nie można go pić w miejscach publicznych, ani wozić. Mimo to, Polakom udało się to zrobić i... nawet wnieść na stadion!

Polscy kibice dokonali niemożliwego

Tzw. "małpkę", czyli 90ml wódki wniosło dwóch Polaków na mecz naszej reprezentacji z Arabią Saudyjską w minioną sobotę. Ich zdjęcie szybko obiegło media społecznościowe, ale dla własnego bezpieczeństwa zamazali twarze, a na sobie mieli koszulki "Katar 2022. Nie ma futbolu bez alkoholu". Pod postami ruszyła lawina komentarzy.

Większa część kibiców popiera i gratuluje dwóm śmiałkom takiego "wyczynu". - Polak potrafi - piszą. Przypomnijmy, że przebywanie z alkoholem w obrębie i na stadionie jest kategorycznie zakazane.

W Katarze jest jedno miejsce, gdzie kibice będą mogli spożyć alkohol. To strefa kibica FIFA w śródmiejskim parku Al-Bidda. Tam cena za półlitrową butelkę piwa wynosi 14 dolarów.

Sonda
Kto wygra Mundial 2022?