Stilon trener Węglewski

i

Autor: Stilon Gorzów / Facebook.com

SPORT

Żądania kibiców spełnione. Trener Stilonu Gorzów odchodzi. "Santos jest wolny" piszą fani

2023-09-12 11:09

Decyzja ogłoszona w mediach społecznościowych klubu nie powinna być zaskoczeniem. W Stilonie, który od początku sezonu nie wygrał żadnego meczu i okupuje ostatnie miejsce w III-ligowej tabeli, musiały nastąpić zmiany. Ostatecznie Marcin Węglewski, dotychczasowy trener, został zwolniony ze stanowiska.

Ten sezon wyjątkowo nie sprzyja Stilonowi Gorzów. Gorzowscy piłkarze zaliczają porażkę za porażką, co w ostatnim czasie wywołało ogromne oburzenie ze strony kibiców. Po kolejnym przegranym spotkaniu ich frustracja urosła tak bardzo, że nie dość, że głośno domagali się odejścia dotychczasowego trenera, to jeszcze pobili wiceprezesa klubu.

Marcin Węglewski zwolniony ze Stilonu. Kto do zastąpi?

Informacja o zmianie na stanowisku trenera pojawiła się na oficjalnym profilu Stilonu Gorzów w poniedziałek (11.09).

Na razie nie ma jeszcze konkretnych propozycji co do tego kto zastąpi Marcina Węglewskiego. Chociaż kibicom pomysłów nie brakuje!

Santos jest wolny" pisze jeden z mieszkańców.

"Flick albo Sousa" dodaje kolejny.

Póki co jednak ani Fernando Santos ani Paulo Sousa raczej się w Gorzowie nie pojawią, a do momentu wyboru nowego trenera funkcję tę będzie pełnił Łukasz Maliszewski.

Kibice popierają decyzję klubu. "Cały zarząd do zwolnienia" piszą

W komentarzach pod postem informującym o odejściu dotychczasowego trenera pojawiło się sporo głosów popierających taką decyzję klubu. Kibice już wcześniej pokazali swoje niezadowolenie ze sposobu prowadzenia drużyny i teraz nie zmieniają stanowiska.

Ja to bym w pierwszej kolejności cały zarząd zwolnił z prezesem na czele" pisze kibic.

"W Stali rodowity trener, u koszykarek też, u piłkarzy ręcznych to samo. To dlaczego Stilon kombinuje z trenerem z zewnątrz. W mieście mamy AWF, mnóstwo ludzi kochających sport i miasto, którzy prędzej oddadzą serducho" dodaje kolejny.

Przypomnijmy: w tej chwili Stilon Gorzów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli III ligii lubuskiej. Piłkarze rozegrali siedem meczów i zdobyli zaledwie... 2 punkty. Dobre wiadomości są takie, że... gorzej już nie będzie, więc jedyną opcją są zmiany na dobre.

Kolejny mecz w sobotę (16.09). KS Stilon Gorzów podejmie u siebie Unię Turza Śląska.

Natomiast drugiej gorzowskiej drużynie piłkarskiej, Warcie Gorzów, idzie dużo lepiej. Piłkarze, grający również w III lidze, zajmują 7. miejsce w tabeli. W najbliższym, sobotnim spotkaniu zmierzą się z drugim zespołem Śląska Wrocław (z którym Stilon Gorzów przegrał ostatnie spotkanie 3:1).

Najlepsi piłkarze okresu PRL

Sonda
Chodzisz na mecze Stilonu Gorzów?
2. Jerzy Brzęczek: Polskich trenerów się nie docenia