Stilon oswiadczenie

i

Autor: Alan Rogalski / Stilon Gorzów FB

SPORT

"To bulwersujące i haniebne!". Oświadczenie Stilonu Gorzów po pobiciu wiceprezesa przez kibiców

2023-09-05 14:39

Zarząd klubu piłkarskiego ZKS Stilon Gorzów odniósł się do sobotnich (02.09) wydarzeń w trakcie których kibice zaatakowali i pobili wiceprezesa Mariusza Słomińskiego. Jak czytamy w komunikacie: klub podejmie działania, by takie sytuacje wiecej się nie powtórzyły.

Do skandalicznych scen doszło po kolejnym przegranym przez Stilonowców meczu. Najpierw kibice skierowali w stronę piłkarzy i zarządu szereg wyzwisk i obraźliwych komentarzy, po czym kilka osób wdarło się na murawę i zaatakowało wiceprezesa. Mariusz Słomiński został uderzony w twarz i padł na ziemię, konieczna była interwencja medyków.

Teraz do sytuacji odnieśli się członkowie zarządu wydając oficjalny komunikat.

Jest oświadczenie Stilonu w sprawie pobicia wiceprezesa

Tak jak można się było spodziewać, klub odcina się od podobnych zachowań uznając je za haniebne i bulwersujące. Jak czytamy: podobne działania godzą w dobre imię najbardziej zasłużonego klubu piłkarskiego w lubuskiem i utrudniają możliwość dalszego rozwoju, w tym pozyskiwania sponsorów.

Oświadczenie Stilonu

i

Autor: Stilon Gorzów / Facebook.com

Jakie ewentualne kroki podejmie klub, aby nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości? Tego na razie nie wiadomo.

Gorzowianie oburzeni! Internauci krytykują zachowanie pseudo-kibiców

Pod postem zawierającym oświadczenie pojawiło się sporo komentarzy, w których mieszkańcy popierają stanowisko zarządu i krytykują zachowania, do jakich doszło po meczu. Wiele osób podkreśla jednak, że poziom gry prezentowany obecnie przez niebiesko-białych jest skandaliczny i należy coś z tą sytuacją zrobić.

Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca...skandal na własnym boisku🙈 człowiek niczemu nie winny...należy tlumić takie zachowanie....to żaden przyklad dla dzieci, które grają w tym klubie i kibicują temu klubowi....kara powinna być adekwatna zachowania.."

"W pełni popieram to iż rozwiązywanie problemów w sposób taki jak ostatnio nie powinno mieć miejsca. Mam nadzieję że Panu Mariusz Słomiński nic poważnego się nie stało. Jest osobą niepełnosprawna, a mimo swoich problemow zdrowodnych jest w tym klubie od dawna i pomaga jak może. A z drugiej strony czysto sportowej. Mam serdecznie dość gościa trenera który opowiada bzdury w gazecie lubuskiej o szansach które pod niby jego wodzą ma drużyna!! Jakie szanse 570 min gry w 6 meczach 1 poprzeczka i 3 słupki!"

"Podpisuje się obiema rękoma"

Te i wiele innych komentarzy można znaleźć na oficjalnej profilu społecznościowym Stilonu Gorzów.

Stilon Gorzów w kolejnym meczu zmierzy się ze Ślęzą Wrocław

Szansę do zrehabilitowania się w oczach kibiców (tych prawdziwych!) piłkarze będą mieli już w sobotę (09.09). Wtedy zmierzą się na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Przypomnijmy: jak dotąd Stilon Gorzów nie wygrał jeszcze żadnego meczu i po sześciu kolejkach na koncie ma zaledwie dwa punkty. Tym samym zajmuje ostatnie miejsce w tabeli III-ligowych rozgrywek.

Zobacz też: Najlepsi piłkarze okresu PRL

Sonda
Czy uważasz, że kibice powinni zostać ukarani zakazem stadionowym?
6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają