Memoriał Edwarda Jancarza powróci do Gorzowa?

i

Autor: Miłosz Staszczyk / Miły z obiektywem / Wikipedia, wikimedia

ŻUŻEL

Czy powróci turniej legendy gorzowskiego żużla? Jest na to spora szansa!

2023-09-01 10:59

Odpowiedzi na to pytanie oczekuje większość kibiców Stali Gorzów, którzy niewątpliwie obejrzeliby te prestiżowe zawody. Warto podkreślić, że Memoriał Edwarda Jancarza w ostatnich latach otwierał sezon żużlowy w Gorzowie. Czy tak będzie już w sezonie 2024?

Ostatni raz turniej legendy polskiego i gorzowskiego żużla był zorganizowany w środku sezonu 2022. Od tamtej pory ani widu, ani słychu w tym temacie. W ostatnim czasie pojawiło się jednak światełko w tunelu za sprawą byłego prezesa Stali Gorzów, Ireneusza Macieja Zmory, który domagał się wręcz organizacji wydarzenia ze względu na skrócony sezon przez odpadnięcie ebut.pl Stali z PGE Ekstraligi.

W 2016 roku po siedmiu latach przerwy przywróciłem zapomniany Memoriał Edwarda Jancarza. Myślę że w tym roku mógłby to zrobić Waldemar Sadowski — napisał Ireneusz Maciej Zmora na swoich mediach społecznościowych. — Sezon ligowy zakończył się przedwcześnie. Klub nie miał okazji pożegnać się z kibicami i podziękować im za wspieranie drużyny. Taką okazją mógłby być memoriał. Co Wy na to? — zapytał kibiców były sternik Stali.

Kto dołączy do Stali Gorzów w sezonie 2024? Poniższa galeria z nazwiskami może rozwiać wasze wątpliwości!

Co na to aktualny prezes, Waldemar Sadowski? - Pracujemy nad tym i rozmawiamy nad tym, aby Memorial Edwarda Jancarza był na stałe w kalendarzu. Zdania na razie są podzielone co do terminu. Zależy nam na tym, aby te zawody były cały czas były prestiżowe, a co za tym idzie, obsada również – powiedział dla Telewizji Gorzów.

To nie koniec sezonu żużlowego w Gorzowie!

Gorzowianie nie wykluczają jeszcze jednej imprezy w tym sezonie poza finałem Ekstraligi U24. Na razie wszystko jest owiane tajemnicą, ale z naszych informacji wynika, że kibice w Gorzowie mogą być bardzo zaskoczeni. - Rozważamy pewne możliwości rozegrania, poza finałem U24 Ekstaligi, jeszcze dodatkowej imprezy w Gorzowie. Jaka to będzie formuła? Czas pokaże – podkreślił Sadowski.

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"
Sonda
Czy cieszysz się z reaktywacji Memoriału Edwarda Jancarza w Gorzowie?