Z donic do gruntu. Z centrum miasta zniknęły drzewa. Zobaczcie zdjęcia

2022-11-26 11:28

Z betonowych donic trafią do specjalnego wyznaczonego obszaru zieleni znajdującego się przy ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie. Mowa tu o 30 drzewach, które do tej pory znajdowały się w doniczkach w centrum miasta. Przesadzanie drzew rozpoczęło się w sobotę, 26 listopada.

Akcja przesadzania drzew do gruntu to odzew na krytyczne głosy ze strony mieszkańców, którym nie do końca podobał się pomysł "zamykania" drzew w betonowych donicach. Gorzowski magistrat szybko zareagował i ruszył do działania.

- Klony tatarskie będą teraz rosły w nowo założonym obszarze zieleni w pobliżu pętli tramwajowej na ulicy Kostrzyńskiej. Drzewa przesadzi specjalistyczna firma, która w ostatnim czasie, zajmuje się sadzeniem nowych drzew w Gorzowie – mówił Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Zobaczcie galerię zdjęć z akcji przesadzania drzew, która rozpoczęła się w sobotni poranek w centrum Gorzowa.

Donice, w których rosły drzewa wypełnione zostaną świątecznymi dekoracjami. Wykonane one zostaną z gałązek świerkowych, jodłowych i sosnowych oraz derenia w odcieniach czerwieni. Dekorowanie miasta rozpocznie się z początkiem grudnia.