Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

i

Autor: twitter.com/krol_rp/

WYPADEK

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Nowe informacje o rannych Polakach

2023-05-10 11:26

We wtorkowe popołudnie doszło do wypadku polskiego autokaru z cysterną na autostradzie A12 między Świeckiem, a Berlinem. W wyniku zdarzenia poszkodowanych było 56 osób, w tym kilka dość ciężko. Znamy więcej szczegółów na temat tych najbardziej ranionych.

We wtorek (9 maja) Niemczech na autostradzie A12 w kierunku Berlina między węzłami Storkow i Fuerstenwalde (land Brandenburgia), około 30 km od Świecka, doszło do wypadku polskiego autokaru.

- Mamy informację o 56 poszkodowanych osobach, z tego na tę chwilę - podkreślam i zastrzegam - dwie, trzy osoby są ciężko ranne. Dobra informacja, ale też z zastrzeżeniem: na tę chwilę jest taka, że nie ma ofiar śmiertelnych - poinformował jeszcze we wtorek szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.

Jak się okazało, wszyscy podróżujący to byli lubuszanie, którzy jechali do pracy do podberlińskich fabryk. Poszkodowani trafili do szpitali w Berlinie i we Frankfurcie. Co z ich stanem zdrowia?

Trzynaście osób miało niewielkie obrażenia, natomiast stan jednej z osób określono jako ciężki. - Większość poszkodowanych została już wypisana ze szpitali - napisał na Twitterze Marcin Król, Konsul RP w Berlinie.

Cały czas działa infolinia, która została uruchomiona przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim 47 79 11 124.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech! Kilkadziesiąt osób rannych
Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?