Msza święta

i

Autor: Canva Pro

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Wszystkich Świętych w Gorzowie. Msze święte 1 listopada i procesje z udziałem biskupów. Kiedy i gdzie?

2023-11-01 10:23

Dla wiernych kościoła katolickiego dzień Wszystkich Świętych wiąże się nie tylko z odwiedzinami na cmenatrzach, ale także z udziałem we mszy świętej, który tego dnia jest obowiązkowy. Sprawdź, gdzie 1 listopada w Gorzowie oragnizowane są msze oraz procesje z udziałem biskupów.

Przypadający na 1. listopada dzień Wszystkich Świętych to zgodnie z kalendarzem liturgicznym święto nakazane przez Kościół. To oznacza, że tego dnia wszyscy wyznawcy kościoła katolickiego powinni wziąć udział we mszy świętej. W Gorzowie msze organizowane są zresztą zarówno w kościołach jak i na cmentarzu komunalnym.

Msza święta i procesja na cmentarzu w Gorzowie

Jak co roku na nekropolii przy Żwirowej odbędzie się uroczysta procesja połączona z mszą świętą, prowadzona przez biskupa.

Procesja wyruszy o godzinie 14.00 od drugiej nowej bramy. Po jej zakończeniu w cmentarnej kaplicy odbędzie się msza święta pod przewodnictwem biskupa Pawła Sochy.

Z kolei dzień później, czyli 2. listopada, o godzinie 16:00 na Cmentarzu Świętokrzyskim w Gorzowie odprawiona zostanie procesja z modlitwami za zmarłych.

Msze święte w Gorzowie 1. listopada

W środę (01.11) w praktycznie we wszystkich kościołach organizowane będą msze święte. Będą się one odbywać według porządku niedzielnego, czyli w tych godzinach, w których standardowo odbywają się w niedzielę.

W katedrze msze święte zorganizowane zostaną o następujących godzinach: 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 15.00; 18.00 i 19.30.

Informacje o godzinach mszy powinny być podane na tablicy ogłoszeń kościołów lub na stronach internetowych parafii.

Cmentarz w Gorzowie, który odstrasza mieszkańców

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1. listopada?
Największy cmentarz w Polsce przed 1 listopada