Czekolada

i

Autor: Pixaby

upadłość

Wstrzymują produkcję popularnej czekolady. Wkrótce zniknie ze sklepów?

2024-06-11 13:25

Po ponad 170 latach znika fabryka produkująca jedną z najstarszych marek czekolad. Firma ogłosiła plan wstrzymania produkcji. Pracę straci niemal 110 osób!

Francuska fabryka Poulain, bo o niej mowa, ogłosiła upadłość. 13 czerwca ma to zostać oficjalnie przedstawione podczas nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Społeczno-Ekonomicznej.

Jak czytamy na portalu dlahandlu.pl, związki zawodowe poinformowane przez kierownictwo 7 czerwca bieżącego roku dowiedziały się o planie zamknięcia zakładu w Blois, który został założony w 1848 roku przez Victora-Auguste'a Poulaina. Kierownictwo firmy wyjaśniło związkowcom, że „wszystkie próby znalezienia rozwiązania umożliwiającego kontynuację działalności zakładu zakończyły się niepowodzeniem”. 13 czerwca zaplanowano „spotkanie w celu omówienia ekonomicznych przesłanek planu, jego konsekwencji, wsparcia dla pracowników oraz poszukiwania potencjalnych nabywców”.

Związkowcy mają jednak inne zdanie. Twierdzą, że produkcja nie spada w aż tak drastycznym tempie, aby zagrażało to firmie. Przypomnijmy, że w 2023 roku, firma zaprzestała produkcji czekolady w proszku na rynek zagraniczny. Chodzi dokładnie o 18 proc. całej produkcji.

Kierownictwo Poulaina zrobi wszystko, aby ich pracownicy nie zostali na lodzie. Plan działania ma zostać zaprezentowany własnie 13 czerwca podczas wspomnianego wcześniej posiedzenia Komisji Społeczno-Ekonomicznej.

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą: Sprawdź prozdrowotne właściwości czekolady

Sprzeciwiamy się, aby zniknęła część naszej historii przemysłowej. Poulain wytwarza swoją czekoladę w Blois od 1848 roku. Wyrażamy nasze całkowite wsparcie dla prawie 110 pracowników i ich rodzin” - napisano w oświadczeniu.

Chocolat Poulain to jedna z najstarszych marek czekolady. Znana jest szczególnie ze swoich batonów czekoladowych, a także z produktu Poulain Orange, będącego mieszanką napojów czekoladowych. Symbolem marki jest skaczący źrebak, będący grą słów od imienia twórcy „Poulain”, co po francusku oznacza „źrebię” – czytamy w Wikipedii.

Festiwal Kawy i Czekolady w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy
Sonda
Lubisz czekoladę?
Fascynujący świat czekolady. Dlaczego tak bardzo ją kochamy? DROGOWSKAZY