gorzów dworcowa remont 1

i

Autor: Fragles Ruszyły prace na ul. Dworcowej w Gorzowie.

Inwestycja

Wjechał ciężki sprzęt na ul. Dworcową w Gorzowie

2023-07-05 11:38

We wtorek [4.07] ruszył długo wyczekiwany remont ulicy prowadzącej do dworca PKP i PKS-u. Pojawiła się koparka, zrywana jest stara nawierzchnia. Zmotoryzowani muszą omijać Dworcową np. przez Sikorskiego lub Jancarza.

Na czas robót ulica jest niedostępna dla kierowców, postawiono barierki i znaki, które informują o zmianach. Dokładnie chodzi o przebudowę około 200-metrowego odcinka wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną. ulica będzie nie do poznania.

- Wykonany zostanie deptak dla pieszych, toalety dla podróżnych oraz pojawi się system informacji pasażerskiej. Zamontowane zostaną kamery monitoringu wizyjnego. Prace obejmą także przebudowę fragmentów ulic: Jancarza i Składowej -  mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego ratusza.

gorzów dworcowa remont 2

i

Autor: Fragles Roboty obejmą także fragment ul. Składowej.

Pętla tramwajowa przy PKP zostanie zlikwidowana, będzie więcej zieleni. W remoncie uczestniczy także gorzowskie PWIK-a, które zajmie się wodociągami oraz kanalizacją sanitarną. Zakończenie prac pierwszego etapu zaplanowano na późną jesień tego roku.

W drugim etapie zaplanowano budowę zatok autobusowych w ciągu ul. Jancarza, parkingów kiss&ride, remont nawierzchni ulic Jancarza i Składowej oraz ścieżka rowerowa. Koszt inwestycji to 23 miliony złotych.

Barlinek to niedoceniana perła Pomorza Zachodniego

Harry Potter - QUIZ z zaklęć. Czy znasz wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Jak brzmi zaklęcie sprzątające?