Sałatka jarzynowa

i

Autor: pixabay

wielkanoc 2024

Wielkanoc 2024. Tajny składnik w sałatce jarzynowej. Bez niej nie będzie taka smaczna

2024-03-30 14:32

Święta Wielkanocne w Polsce w tym roku rozpoczynają się 31 marca. Będzie to okres, w którym spotkamy się ze swoimi rodzinami przy świątecznym stole. Na nim z reguły króluje między innymi sałatka jarzynowa. Znamy jej tajemny składnik.

Sałatka warzywna jest niekwestionowaną gwiazdą polskich stołów. To ona nadaje charakter każdemu świętu czy spotkaniu rodzinno-towarzyskiemu. Każdy chyba zna jej przepis, który różni się kilkoma składnikami w niektórych regionach Polski.

Sałatka jarzynowa jest klasyczną polską przekąską wykonaną z gotowanych ziemniaków, marchewki, pietruszki, groszku, jajek na twardo, ogórka kiszonego i czasem pora, wszystko polane majonezem. Niemniej jednak, każda gospodyni przygotowuje ją na swój własny, wyjątkowy sposób. Niektórzy dodają do niej np. kapary, drobno posiekane marynowane grzybki lub odrobinę ostrej musztardy, ale nie tylko.

Tajny składnik w sałatce jarzynowej. Znacie go?

W niektórych polskich domach, gospodynie unikają dodawania gotowanej pietruszkę, uważając ją za zbyt mdłą w smaku. Zamiast tego, do sałatki dodaje się seler i... jabłko. I to własnie ten owoc jest tajnym składnikiem tej przekąski. Nadaje słodkiego przełamania, co tylko podbija smak tej potrawy.

Jakie sałatki na święta? Kiedy jarzynowa na stole to za mało

Kuchnia gruzińska: Sałatka z pieczarek
Sonda
Dodajesz jabłko do sałatki jarzynowej?