Ręczniki papierowe

i

Autor: fot. Canva/pixelshot

SEGREGACJA

Wiele osób robi ten błąd. Czy wiesz, gdzie wyrzucać papierowe ręczniki?

2024-06-24 10:53

Papierowe ręczniki to w wielu domach obowiązkowy element wyposażenia kuchni. Dzięki nim utrzymanie porządku jest wyjątkowo łatwe, a wytarcie nawet największych plam po tłuszczu nie jest już problemem. Kłopot pojawia się po użyciu, gdy ręcznik trzeba wyrzucić. Jak się okazuje, wiele osób wrzuca go nie do tego kosza, co trzeba. Jak więc segregować ręczniki papierowe?

Segregacja domowych śmieci. Czy dobrze wyrzucasz papierowe ręczniki?

Wydawałoby się, że ręczniki papierowe, jak sama nazwa wskazuje, powinny trafiać do kubła na papier, czyli makulaturę. Rzeczywiście, czyste ręczniki powinny lądować właśnie w tym koszu, jednak wyrzucenie nieużytego ręcznika nie miałoby żadnego sensu. Osoby, które po użyciu ręcznika papierowego wyrzucają go do pojemnika na papier, popełniają duży błąd!

Brudny ręcznik, mający na sobie ślady oleju, resztki jedzenia i innych zanieczyszczeń, nie może być już traktowany jako zwykły papier. Wrzucenie go do kubła z makulaturą spowoduje, że zabrudzeniu ulegnie cały zgromadzony tam papier, wykluczając go z możliwości dalszego recyklingu. To sprawi, że segregacja nie przyniesie żadnego efektu.

Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe?

Skoro nie do makulatury, to gdzie wyrzucać papierowe ręczniki? Jak się okazuje, powinny one trafiać do opadów zmieszanych, oznaczonych kolorem czarnym. To właśnie tam trafiają też resztki jedzenia pochodzenia zwierzęcego, mięso, kości, ser, jajka i nabiał, a także odchody zwierząt, opakowania po żywności i wszystko to, co nie pasuje do pozostałych koszy.

Zobacz też: Tona śmieci na działkach pod Gorzowem

Śmieciowe absurdy. Wiesz jak segregować odpady?

Pytanie 1 z 10
Gdzie wyrzucić karton po mleku?
Segregacja odpadów w Lublinie