Fabryka owadów

i

Autor: HiProMine / www.facebook.com

FABRYKA

Ruszyła fabryka owadów w Korszowie pod Gorzowem. Pracownicy poszukiwani

2024-06-24 8:57

Jedna z największych na swiecie fabryk produkującdych paszę dla zwierząt i nawozy z białka owadziego oficjalnie rozpoczęła produkcję. To drugi taki zakłąd należący do fimty HiproMine. Obecnie wciaż trwa rekrutacja do pracy. Kto może się zgłosić?

Jedna z największych na świecie fabryk hodowli owadów w woj. lubuskim

W Korszowie, w powiecie sulęcińskim stanął wyjątkowy obiekt — zakład hodowli owadów, który zajmuje się produkcją komponentów paszowych właśnie z owadów. To inwestycja firmy HiproMine, czołowego, polskiego producenta alternatywnego białka, tłuszczu oraz nawozu pochodzenia owadziego.

Zakład zlokalizowany jest na powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych i jest bardzo zaawansowany technologicznie. Zgodnie z założeniem rocznie ma tam być wytwarzanych około 50 tysięcy ton różnych produktów z owadów, w tym 25 tysięcy ton białka i tłuszczu, jak również nawozy. To sprawia, że to jedna z największych tego typu fabryk na świecie. Jest to też drugi zakład firm HiproMine działający w Polsce, jeden znajduje się już pod Poznaniem.

Zakład będzie produkował paszę dla zwierząt

W fabryce owady będą przerabiane na białko lub olej, które następnie wykorzystane zostanie do produkcji pasz dla zwierząt. Chodzi przede wszystkim o karmę dla zwierząt domowych, gospodarskich oraz paszę dla ryb. Produkty trafią także na rynek ogrodniczy jako nawóz do wsparcia rozwoju roślin.

Produkcja alternatywnego białka wykorzystywanego w paszach dla zwierząt to świetne rozwiązanie dla środowiska. Hodowla owadów wiąże się z mniejszym użyciem wody i minimalną emisją dwutlenku węgla, w przeciwieństwie do hodowli innych zwierząt gospodarskich.

Fabryka ruszyła, ale rekrutacja wciąż trwa

Mimo że zakład rozpoczął już produkcję, to wciąż trwa rekrutacja do pracy. Poszukiwani są pracownicy na następujące stanowiska:

  • pracownik produkcji
  • mechanik utrzymania ruchu
  • elektryk utrzymania ruchu

Szczegóły ofert możecie znaleźć na facebookowym profilu Hipromine.

Zobacz też: Rolnicy protestują. Strajki w całej Polsce, w tym w Gorzowie

Gryzące czy niegryzące? Sprawdź, czy poznasz owady, które kąsają nas na spacerach

Pytanie 1 z 10
Jaki owad jest na zdjęciu?
komar
Te owady budzą odrazę, ale są bardzo pożyteczne