Policja patrol

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Więcej patroli policyjnych na lubuskich drogach. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo w dzień Wszystkich Świętych

2023-11-01 10:22

1. listopada, czyli w dzień Wszystkich Świętych, na głównych drogach wojewódzkich, trasach szybkiego ruchu i większych, miejskich ulicach mozna zauważyć wzmożone patrole policyjne. Funkcjonariusze czuwają nad bezpoeczeństwem podróżnych, a w razie potrzeby - służą pomocą.

Dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym udajemy się na groby bliskich, by zapalić znicz, złożyć kwiaty i w ten symboliczny sposób okazać pamięć o zmarłych. To sprawia, że 1. listopada na cmentarzach jest naprawdę tłoczno.

Duży ruch można zaobserwować także na głównych ulicach i trasach szybkiego ruchu. Niektórzy, aby odwiedzić zmarłych muszą bowiem pokonać długą drogę, a to sprawia, że na drogach nie brakuje aut.

Policjanci z dronami czuwają nad bezpieczeństwem

W związku ze wzmożonym ruchem na drogach pojawiły się dodatkowe patrole policyjne. Nad organizacją ruchu oraz bezpieczeństwem czuwają przede wszystkim funkcjonariusze drogówki.

Funkcjonariusze w białych czapkach będą służyć pomocą, radą i wskazówką. Są widoczni na drogach bez względu czy ma ona status ekspresowej czy gminnej. Sprawdzanie prędkości z jaką poruszają się kierowcy, stanu technicznego auta, stanu trzeźwości zmotoryzowanych, wyposażenia samochodu- chociażby w foteliki dla najmłodszych, oświetlenia pojazdu itd. Kulturalni kierowcy nie mają się czego obawiać. Ale piraci drogowi będą skutecznie z dróg eliminowani - przyznaje Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze patrolują drogi używając do tego specjalistycznego sprzętu, takiego jak np. drony, nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, szybkie motocykle, nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości i stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tak będą wyglądać nowe pociągi w Lubuskiem! Na jakich trasach je zobaczymy?

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1. listopada?
Policyjne drony latały nad DK 25! Za to kierowcy dostali mandaty