Autobusy na cmentarz

i

Autor: Jan Wojtanowski / www.um.gorzow.pl

KOMUNIKACJA

Gorzów: Bezpłatne przejazdy MZK w dzień Wszystkich Świętych. Jakim autobusem dojedziesz na cmentarz?

2023-11-01 10:23

W Gorzowie, jak co roku, w Dzień Wszystkich Świętych na cmenatrz komunalny kursować będą dodatkowe liniie autobusowe. Przejazd komunikając miejską, którą w tym dniu będzie bezpłatna, to najlepsza opcja dostania się na nekropolię. Jakimi liniami będzie można tam dojechać?

Zmiany w organizacji ruchu. Wjazd na teren cmentarza nie będzie możliwy

1. listopada to spore wyzwanie logistyczne jeśli chodzi o organizację ruchu w mieście. Wszystko dlatego, że tego dnia mieszkańcy tłumnie pojawiają się na cmentarzach, by odwiedzić groby bliskich.

W tym czasie dojazd do nekropolii przy Żwirowej prywatnym samochodem nie będzie możliwy. W Dzień Wszystckich Świętych, od samego rana, zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosvelta. Do cmenatrza będą mogły dojechać wyłącznie taksówki, pojazdy uprzywilejowane, dowożące osoby niepeł nosprawne ruchowo oraz autobusy MZK. I to właśnie dojazd autobusem będzie najlepszą opcją dostania się na cmentarz.

Z kolei już od kilku dni zmiany obowiązują też na skrzyżowaniu ulic Żwirowej, Roosvelta, Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej.

MZK w Dzień Wszystkich Świętych w Gorzowie. Jak dojechać na cmentarz autobusem?

1. listopada na cmentarz kursować będą dodatkowe linie autobusowe. Przejazdów będzie więcej i będą one częstsze tak, by każdy mógł bez problemu odstać się na nekropolię.

Tradycyjnie, na cmentarz przy Żwirowej będzie można dojechać linią nr 105, 111 i 132. Oprócz tego uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie: linia C i linia D.

W poniedziałek, wtorek (30-31.10) oraz w czwartek i piątek (2-3.11) w godzinach od 8:30 do 18:00 linie 105, 111, C oraz D kursować będą co 30 minut. Linia 132 kursuje zgodnie z rozkładem jazdy dla danego typu dnia.

1. listopada linie 105, 111, C i D w godzinach od 6.00 do 8.30 oraz od 18.00 do 20.00 jeździć będą co 20 minut, a w godzinach 8.30 – 18.00 co 10 minut. Linia 132 kursuje według rozkładu jazdy dla dnia świątecznego lub alternatywnie jak w dzień roboczy.

Ponadto 1 listopada w godzinach od 9.00 do 17.00 zwiększeniu ulegnie częstotliwość kursowania linii tramwajowych nr 1, 2 i 3: z 30 minut do 15, czyli zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze.

W celu poprawy płynności przejazdu zawieszeniu (od 28 października do 5 listopada) ulegnie przystanek „Roosevelta” na ulicy Żwirowej oraz „Błotna n/ż”.

Trasy obsługiwane przez poszczególne linie. Jak będą kursować autobusy?

Linia 105

kierunek Cmentarz: Marcinkowskiego, Staszica, Fredry, Matejki, Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza, Mieszka I, Roosevelta, Żwirowa.

kierunek Os. Staszica: Żwirowa, Roosevelta, Mieszka I, Borowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Matejki, Fredry, Staszica, Marcinkowskiego.

Linia 111

kierunek Cmentarz: Śląska, Towarowa, Fabryczna, Chrobrego, Wybickiego, Łokietka, Kosynierów Gdyńskich, Borowskiego, Mieszka I, Roosevelta, Żwirowa.

kierunek Śląska: Żwirowa, Roosevelta, Mieszka I, Borowskiego, Armii Polskiej, 30 Stycznia, Dąbrowskiego, Jagiełły, Chrobrego, Fabryczna, Towarowa, Śląska.

Linia 132

kierunek Cmentarz: Bora-Komorowskiego, Kombatantów, Okulickiego, Górczyńska, Piłsudskiego, Andrzejewskiego, Wyszyńskiego, Owocowa, Wiejska, Puszkina, Czarneckiego, Kazimierza Wielkiego, Roosevelta, Żwirowa.

kierunek Bora-Komorowskiego: Żwirowa, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego, Żółkiewskiego, Puszkina, Wiejska, Owocowa, Wyszyńskiego, Andrzejewskiego, Piłsudskiego, Górczyńska, Okulickiego, Kombatantów, Bora-Komorowskiego.

Linia C

Przystanek końcowy na ul. Armii Polskiej (w miejscu istniejącego przystanku) oraz przystanek początkowy na Kosynierów Gdyńskich w miejscu istniejącego przystanku przy posesji nr 92 i 93 (Zakład Szklarski Rondo)

kierunek cmentarz: przystanek początkowy, Kosynierów Gdyńskich, Borowskiego, Mieszka I, Roosevelta, Żwirowa.

kierunek śródmieście (Armii Polskiej): Żwirowa, Roosevelta, Mieszka I, Borowskiego, Armii Polskiej, następnie technicznie ulicą Łokietka do przystanku Rondo Kos. Gdyńskich.

Linia D

kierunek Cmentarz: Rondo Górczyńskie (początkowy), Piłsudskiego, Andrzejewskiego, Roosevelta, Żwirowa

kierunek Rondo Górczyńskie: Żwirowa, Roosevelta, Andrzejewskiego, Piłsudskiego, Rondo Górczyńskie (końcowy).

Cmentarz w Gorzowie, który odstrasza mieszkańców

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1. listopada?
Wszystkich Świętych 2023. Groby znanych Polaków zmarłych w ostatnim roku