SOR Gorzów

i

Autor: www.szpital.gorzow.pl

LEKARZ

Gorzów: Gdzie do lekarza 1. listopada? Sprawdź, gdzie w Gorzowie uzyskać pomoc medyczną w dzień Wszystkich Świętych

2023-11-01 10:24

1. listopada, czyli w najbliższą środę, wypada Dzień Wszystkich Świętych. To dzień wolny od pracy kiedy to zamknięte są nie tylko sklepy, ale również przychodnie i dostanie się do lekarza rodzinnego jest niemożliwe. Gdzie wiec szukać pomocy w nagłym wypadku? Gdzie się udać w przypadku zachorowania? Podpowiadamy!

Nagła choroba w Dzień Wszystkich Świętych. Co robić?

Niestety, nikt nie wybiera sobie czasu chorowania, a w okresie jesienno-zimowym, kiedy to notujemy wzmożoną aktywnosć bakterii i wirusów, przeziębienie lub grypa mogą się zdarzyć dosłownie w każdej chwili. Problem pojawia się, gdy niepokojące objawy dopadną nas w dzień wolny od pracy, np. w okresie świąt kiedy to wszystkie przychodnie są zamknięte i nie ma co liczyć na przyjęcie przez lekarza rodzinnego na NFZ. Co wtedy robić?

Jeśli towarzyszą Ci wyłącznie objawy związane z przeziębieniem lub grypą, np. katar, kaszel lub podwyższona temperatura, to na początek warto spróbować ratować się domowymi sposobami i środkami dostępnymi w aptekach.

Ważne jest, aby nie panikować i nie kontaktować się od razu ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Ten jest zarezerwowany dla poważnych przypadków. Jeśli jednak tradycyjne metody zawiodą, a choroba się nasila warto wtedy udać się do lekarza.

Pomoc medyczna 1. listopada w Gorzowie

W dni świąteczne, podobnie zresztą jak nocą i w weekendy, można się udać do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, działających przy gorzowskim szpitalu.

Znajdują się one w kompleksie szpitalnym przy ulicy Dekerta. Aby tam dotrzeć należy przejść przez Izbę Przyjęć pod wiatą dla karetek. Następnie zostanie się skierowanym w odpowiednie miejsce.

Złamanie, kołatanie serca, uraz - co robić w poważnych sytuacjach?

Jeśli 1. listopada stanie się coś poważniejszego niż tylko przeziębienie czy grypa należy się udać na Szpitalny Oddział Ratunkowy. To właśnie tam można uzyskać fachową opiekę w przypadku nagłego, zagrażającego życiu pogorszenia stanu zdrowia. Mowa m.in. o nagłych urazach, w tym ranach ciętych, wypadkach, zaburzeniach świadomości lub mowy, ostrym bólu w klatce piersiowej czy nawet ostrym bólu brzucha.

Jeśli sytuacja tego wymaga można wezwać karetkę, która natychmiast podejmie odpowiednie działania i przewiezie osobę wymagającą pomocy na SOR.

Jeśli natomiast ktoś jest w stanie dojechać do szpitala samodzielnie to wejście na SOR znajduje się od strony bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przez Izbę Przyjęć.

Ceny zniczy i kwiatów pod cmentarzem w Gorzowie

Sonda
Czy często chorujesz?
Wszystkich Świętych 2023. Groby znanych Polaków zmarłych w ostatnim roku