Cmentarz Gorzów

i

Autor: Jan Wojtanowski / Gorzów FB

KOMUNIKACJA

Gorzów: Nowa organizacja ruchu na głównym skrzyżowaniu przed cmentarzem. Wszystko w związku z częstszymi odwiedzinami na nekropolii

2023-10-30 12:31

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a to nieodłącznie związane jest z odwiedzinami na cmentarzach. Na gorzowskiej nekropolii już od kilku dni jest wzmożony ruch, dlatego urzędnicy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Roosvelta, Żwirowej, Kos. Gdyńskich i Słowiańskiej. Jak tamtędy jeździć?

Gorzowianie ruszyli na cmentarze

Dzień Wszystkich Świętych, popularnie zwany Świętem Zmarłych, wypada już w najbliższą środę (1. listopada). Wtedy też mieszkańcy tłumnie ruszą na cmentarze, by zapalić symboliczny znicz i pokazać swoją pamięć o zmarłych.

Ale wzmożony ruch na nekropolii widać już parę dni wcześniej. Nic dziwnego, bo wiele osób chce uporządkować groby bliskich i przygotować się na 1. listopada.

Dlatego już w tej chwili, w okolicy cmentarza przy Żwirowej, pojawia się sporo aut i w godzinach szczytu przejazd tamtędy może być utrudniony. Dlatego koniecznie było wprowadzenie pewnych zmian w organizacji ruchu na jednym z większych skrzyżowań prowadzących do nekropolii.

Nowa organizacja ruchu w rejonie ulic Roosvelta, Żwirowej, Kos. Gdyńskich i Słowiańskiej

Już kilka dni wcześniej urzędnicy przedstawili tymczasową organizację ruchu, która obowiązywać będzie w rejonie cmentarza przy Żwirowej. Duże zmiany dotyczą też skrzyżowania ulic Roosvelta, Żwirowej, Kos. Gdyńskich i Słowiańskiej/. Kierowcy powinni jeździć ostrożnie z uwagą patrząc na znaki. Zmiany mają związek zarówno ze wzmożonym ruchem jak i trwającymi w tamtym rejonie robotami budowlanymi.

Jezdnia północna ul. Słowiańskiej oraz zachodnia ul. Kosynierów Gdyńskich (wjazd w tą ulicę) w tej chwili są niedostępne dla ruchu. Z kolei wjazd na ul. Żwirową możliwy jest wyłącznie od ul. Roosvelta poprzez prawoskręt.

Na zachodnim pasie ul. Żwirowej wykonawca przebudowy ułożył nawierzchnię zapewniając tam ruch dwukierunkowy, przy czym od ul. Żwirowej do Roosevelta mogą przejechać tylko autobusy oraz taksówki.

Wciąż obowiązuje nakaz skrętu w lewo z ul. Żwirowej w ul. Błotną z wyłączeniem autobusów MZK i TAXI.

Wszystkie zmiany będą obowiązywać do czwartku, 2. listopada.

Ceny zniczy i kwiatów pod cmentarzem w Gorzowie

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1. listopada?
Wszystkich Świętych 2023. Groby znanych Polaków zmarłych w ostatnim roku