Cmentarz Gorzów

i

Autor: Łukasz Kulczyński / Gorzów Facebook.com

CMENTARZ

Gorzów: Jak znaleźć groby bliskich na cmentarzach? Pomoże wyszukiwarka grobów. Urzędnicy wprowadzają nowość

2023-11-01 10:29

Każdy kto 1. listopada, czyli w Dzień Wszystkich Świetych, planuje odwiedzić groby bliskich nie musi się martwić czy dobrze pamięta gdzie zostali pochowani. Dzięki specjalnej wyszukiwarce w łatwy sposób można zlokalizować szukany grób. Dostępne wyszukiwarki obsługują zarówno cmentarz komunalny w Gorzowie jak i cmentarze parafialne.

Dzień Wszystkich Świętych nieodłącznie związany jest z odwiedzinami na cmentarzach. Zapalając znicz i zostawiając kwiatek w symboliczny sposób chcemy pokazać, że pamięć o zmarłych wciąż jest w nas żywa.

Tego dnia wiele osób chce jednak odwiedzić nie tylko groby najbliższych, ale także zmarłych znajomych lub osób z dalszej rodziny. Wtedy często pojawia się pytanie: gdzie pochowano daną osobę? Jak odnaleźć jej grób? Teraz sprawa jest jasna, ponieważ szukając grobów na gorzowskim cmentarzu można skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek.

Znajdź grób przez Internet

Do dyspozycji są dwie wyszukiwarki. Jedna obsługuje cmentarz komunalny zlokalizowany przy ulicy Żwirowej w Gorzowie. Dostępna jest na stronie www.gorzow.grobonet.com.

Druga określa lokalizację grobów osób pochowanych na Cmentarzu Świętokrzyskim przy ulicy Warszawskiej oraz na cmentarzach parafialnych przy ul. Strażackiej, Poznańskiej i Dobrej. Dostępna jest na stronie www.geoportal.um.gorzow.pl.

W obu przypadkach schemat wyszukiwania jest taki sam. W wyznaczone miejsce należy wpisać imię i nazwisko osoby, której grób chcielibyśmy znaleźć. Po kliknięciu "szukaj" pojawi się data urodzenia i śmierci owej osoby, a także dokładna lokalizacja grobu z uwzględnieniem ścieżki, alejki i kwatery.

Cmentarz w Gorzowie, który odstrasza mieszkańców

Sonda
Wybierasz się na groby bliskich w Dzień Wszystkich Świętych?
Wszystkich Świętych 2023. Groby znanych Polaków zmarłych w ostatnim roku