Znicze

i

Autor: M.Pa

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Ceny zniczy w Gorzowie. Przygotuj się na Dzień Wszystkich Świętych i sprawdź ile kosztują znicze

2023-10-19 15:53

Dzień Wszystkich Świetych to czas kiedy tłumnie ruszamy na groby bliskich, by powspominać i oddać się refleksji. Nieodłącznym symbolem tego święta są znicze, które każdy odwiedzajacy przynosi ze sobą na cmentarz. Niektórzy kupują je dużo wcześniej, by 1. listopada nie stać w długich kolejkach. Sprawdziliśmy więc ile w tej chwili trzeba zapłacić za znicze w Gorzowie.

Ile trzeba zapłacić za znicz w Gorzowie?

Na rynku dostępna jest szeroka oferta zniczy. Można wybierać spośród rożnych wielkości, kolorów, wzorów i motywów. Im bardziej wymyślny znicz tym drożej! Ceny różnią się też w zależności od miejsca, w którym je kupimy, chociaż kwoty te nie znaczącą od siebie odbiegać.

Postanowiliśmy sprawdzić przykładowe ceny zniczy w jednej z gorzowskich hurtowni, czyli tam, gdzie są one najtańsze. Ile trzeba zapłacić?

Prosty, tradycyjny, niewielki znicz to koszt niespełna dwóch złotych (w marketach za podobny znicz trzeba zapłacić niecałe 3 zł, a na straganach tuż przy cmentarzu - 3 zł lub więcej).

Nieco większe znicze, w różnych kształtach, mieszczą się w kwocie od 3 do około 5 zł. Im większy i bardziej ozdobny tym drożej. Za znicz o wielkości ponad 30 zł trzeba zapłacić od 15 do nawet 40 zł.

Wkłady do zniczy. Ile kosztują?

Znicze to jedno, ale często trzeba do nich trzeba dokupić wkłady, czyli po prostu świece, które umieszczane są w środku. Tutaj również ceny różnią się w zależności od wielkości. Za wkład trzeba zapłacić od 1,50 do 10 zł.

Obecnie w ofercie sklepów znajdują się nie tylko tradycyjne znicze, zapalane ogniem. Można również kupić znicze elektryczne, bardziej trwałe i... łatwiejsze w obsłudze.Znicze takie są jednak nieco droższe. 

Sonda
Odwiedzasz groby w Gorzowie czy w innym mieście?
Tak wygląda miejsce śmierci 5-letniego Maurycego. Mieszkańcy przynoszą misie i znicze