Gorzowska Wartownia

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/Urząd Miasta Gorzowa

Miasto

Wartownia zmieniła lokalizację. Nie wszystkim nowe miejsce się spodobało! Mamy komentarze mieszkańców

2023-04-12 13:21

Od kilku miesięcy trwała debata, w którym miejscu będzie grała Wartownia. Przypomnijmy, że ówczesna lokalizacja była nie do przyjęcia, bo mieszkańcy ulicy Wał Okrężny skarżyli się na codzienne hałasy. Czy nowe miejsce przypadło do gustu gorzowianom? Okazuje się, że nie wszystkim ten pomysł się spodobał.

- Chodzi o to, by Wartownia kojarzyła się pozytywnie i nie miała negatywnego odbioru - przyznał prezydent Jacek Wójcicki na wtorkowej konferencji prasowej. Na wspomniany odbiór nie trzeba było długo czekać, bo w sieci już pojawiły się pierwsze komentarze.

"Wracamy! Miejsce tegorocznej Wartowni to niezwykle klimatyczny skwer pod AJP, w dalszym ciągu w pobliżu Warty, otulony drzewami a o atmosferę zadbamy wspólnie z Wami! Czeka na Was 29 dni imprezowych, 2 sceny, około 60 artystów z Polski, Francji, Anglii, Niemiec, Hiszpani, będzie hip hop, electro, techno, house, stand up, warsztaty dla dzieci i kultowa już joga nad Wartą" czytamy na facebookowym profilu Wartowni.

Nowa lokalizacja Wartowni. Nie wszystkim przypadła do gustu!

Tak, jak już wspomnieliśmy, w mediach społecznościowych nie brakuje opinii na temat nowego miejsca Wartowni, która została przeniesiona na drugi brzeg Warty za siedzibą AJP, w pobliżu mostu Lubuskiego. I tu pojawia się problem, bo mieszkańcy już alarmują, że hałasy będą im przeszkadzać.

- Zmiana lokalizacji jest totalnie nietrafiona. Wartownia przybliża się do osiedla Dolinki, gdzie jest mnóstwo bloków, a w nich rodziny z dziećmi, nie mówiąc już o osobach starszych. Komu przeszkadzała Wartownia bliżej Bulwaru? - zastanawia się i pyta pani Aneta. - Gorzowianom nic nie będzie się podobać i ciągle będą mieli o coś problem - odpowiada pan Arkadiusz. - Szkoda, że do centrum miasta będzie dużo dalej. Nikt o tym nie pomyślał - przyznała z kolei pani Marzena.

Trudno nie zgodzić się z niektórymi opiniami. Muzykę z Wartowni na osiedlu Dolinki było słychać z poprzedniej lokalizacji. Teraz będzie jeszcze głośniej. Na razie nie wiadomo, czy mieszkańcy tego osiedla złożą zażalenie w tej sprawie.

Są też pozytywne komentarze na temat nowego miejsca Wartowni. - A mi się tak lokalizacja podoba. W końcu z dala od miejskiego zgiełku i marudzenia niektórych osób. Gorzowianom nigdy się nie dogodzi. Myślę jednak, że będzie to trafione miejsce. Czas pokaże czy zmiana wyszła na plus - podkreśla pan Tomek.

Wartownia Gorzów 2023. Od kiedy?

Przypomnijmy, że Wartowania, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie grać przez całe wakacje. Od 23 czerwca do 27 sierpnia, w piątki i soboty.

Osiemnastka Roksany Węgiel! Wywiad i szalona impreza w ESKOWYM studiu
Sonda
Co sądzisz o nowym miejscu Wartowni?