Wartownia

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / www.um.gorzow.pl

IMPREZY

To już pewne! Wartownia w nowej lokalizacji. Wiemy gdzie będą imprezy!

2023-04-11 16:59

Prezydent Gorzowa oficjalnie potwierdził, że kultowe miejsce imprez i spotkań zostanie przeniesione. Zamiast na Wale Okrężnym koncerty będą się odbywać na... polanie nad Wartą za siedzibą AJP, w pobliżu mostu Lubuskiego.

Wartownia Gorzów przyciąga tłumy!

Wartownia to niezwykłe miejsce na mapie miasta uruchamiane w sezonie letnim. To cykl imprez i warsztatów w ramach akcji "Dobry Wieczór Gorzów".

To właśnie tu organizowane są koncerty podczas których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na scenie pojawiają się bowiem artyści reprezentujący różne rodzaje muzyki: od techno, przez rap aż po klasykę!

Oprócz tego regularnie odbywają się tam różnego rodzaju warsztaty i zajęcia. Były chociażby warsztaty bębniarksie, malarskie, jogi i wiele, wiele innych.

A to nie koniec, bo Wartownia to również miejsce spotkań ze strefą gastronomiczną i możliwością posiedzenia ze znajomymi na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, że klimat jest naprawdę wyjątkowy.

Wartownia w nowym miejscu. Jaka będzie lokalizacja?

Do tej pory imprezy organizowane były na Wale Okrężnym, ale nie podobało się to części mieszkańców, którzy narzekali m.in. na duży hałas.

Urzędnicy szukali więc innych rozwiązań i jeszcze w marcu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że w tym roku lokalizacja Wartowni ma zostać zmieniona. Teraz informacje te zostały oficjalnie potwierdzone!

Wartownia zostaje przeniesiona na drugi brzeg Warty! Już od tego roku imprezy będą się więc odbywać na polu koło AJP.

Jak przyznał prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, jest to odpowiedź na głosy mieszkańców, a nowe miejsce na pewno się sprawdzi zwłaszcza, że nie ma tam zabudowy mieszkaniowej i generowany hałas nie powinien nikomu przeszkadzać.

- Chodzi o to, by Wartownia kojarzyła się pozytywnie i nie miała negatywnego odbioru - przyznał prezydent.

Kiedy ruszy Wartownia?

Cykl imprez rozpocznie się 23. czerwca i potrwa do 27. sierpnia. Ponownie wszystkie wydarzenia będą się odbywały w piątki i w soboty. Szykuje się naprawdę sporo atrakcji!

"Wracamy! Miejsce tegorocznej Wartowni to niezwykle klimatyczny skwer pod AJP, w dalszym ciągu w pobliżu Warty, otulony drzewami a o atmosferę zadbamy wspólnie z Wami! Czeka na Was 29 dni imprezowych, 2 sceny, około 60 artystów z Polski, Francji, Anglii, Niemiec, Hiszpani, będzie hip hop, electro, techno, house, stand up, warsztaty dla dzieci i kultowa już joga nad Wartą" czytamy na Facebookowym profilu Wartowni.

Na profilu Wartowni na bieżąco umieszczane też będą informacje o koncertach, piknikach i warsztatach - nie przegap niczego!

Sonda
Co sądzisz o nowym miejscu Wartowni?