Gorzowska Wartownia

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/Urząd Miasta Gorzowa

IMPREZY

Wartownia pozostaje nad Wartą. Są cztery możliwe lokalizacje

2023-03-31 14:11

To już raczej przesądzone, że w tym roku Wartownia zmieni adres. Mieszkańcy wału Okrężnego od dwóch lat narzekają na hałas. Urzędnicy postanowili wsłuchać się w ich głosy i przenieść miejsce wakacyjnych imprez i koncertów.

Wartownia będzie, to już pewne i niemal pewne jest, że będzie w innym miejscu. Władze Gorzowa rozważają cztery lokalizacje. Wiadomo, że impreza pozostanie nad Wartą.

Gdzie może przenieść się Wartownia?

Na celowniku urzędników są oba bulwary, błonia przy ul. Fabrycznej ​i kraniec traktu pieszo-rowerowego w okolicach Mostu Lubuskiego. Wakacyjne miejsce imprez i koncertów zmieni adres ze względu na protesty mieszkańców ul. Wał Okrężny.

Nie dziwimy się mieszkańcom. Wartownia, która gra w piątki i soboty do 2 w nocy może być dla nich dużym problemem. Chcemy odpowiedzieć na te postulaty i przenieść. Gdzie ostatecznie się znajdzie, jeszcze decydujemy - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Czy urzędnikom uda się znaleźć miejsce, które ne będzie budziło kontrowersji? Z pewnością będzie o to trudno. Bo choć decyzji jeszcze nie ma, już protestują mieszkańcy ul. Fabrycznej, którzy nie chcą, żeby Wartownia grała na błoniach.

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 90.? QUIZ dla fanów Kultu, Hey i T.Love

Pytanie 1 z 10
Ile płyt w składzie z Kubą Płuciszem nagrał zespół IRA?