Dzień Dziecka 2024. Bezpłatne podróże pociągami dla najmłodszych, zniżki dla opiekunów. PKP Intercity wprowadza specjalną ofertę

i

Autor: Piotr Stańczak

PKP

Wakacyjny rozkład jazdy PKP. Gorzów tym razem pominięty

2024-06-04 14:00

Jak co roku, w związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, Polskie Koleje Państwowe przygotowały nowy rozkład jazdy, dzięki któremu mieszkańcy wielu miast łatwiej i szybciej będą mogli dojechać do atrakcyjnych, letnich miejscowości. Niestety, udogodnienia te nie dotyczą gorzowian, którym nie uda się dojechać bezpośrednio nad morze czy w góry.

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity na wakacje 2024

Nowy, wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 9 czerwca. W tym roku uwzględniono w nim o 31 par połączeń dalekobieżnych więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Są dodatkowe połączenia do Krakowa i do Zakopanego, a podróż z Warszawy do Gdańska będzie trwała jedynie 2 godziny i 25 minut.

Każdego wakacyjnego dnia w trasę wyruszą średnio 454, czyli więcej niż w roku 2023. Aż 58 połączeń dziennie będzie realizowanych do oraz z Trójmiasta, do Szczecina jeździć będą 22 pary pociągów dziennie, do Kołobrzegu 14, do Swinoujścia 8, a na Hel 6. Zwiększa się także liczba połączeń do miejscowości położonych w górach: Kraków będzie obsługiwało około 70 par pociągów dziennie, Bielsko-Białą 12, Zakopane 8, Szklarską Porębę 3 i Jelenią Górę 8.

Nowy rozkład nie dla gorzowian. Nie będzie nowych połączeń z Gorzowa

Niestety, tym razem w zmianach nie zostali uwzględnienia mieszkańcy Gorzowa. Jeśli ktoś będzie chciał się wybrać nad morze lub góry koleją, musi się nastawić na przesiadki w Krzyżu bądź Kostrzynie nad Odrą. Do Kołobrzegu, Świnoujścia czy też Wrocławia będzie można dojechać właśnie z przesiadką w Kostrzynie.

Nieco lepiej mają natomiast mieszkańcy Zielonej Góry, ponieważ zyskają sezonowe połączenie relacji Kraków/Bielsko Biała – Świnoujście – Kraków/Bielsko Biała. Pociąg w województwie lubuskim zatrzyma się na stacjach: Zielona Góra Głowna, Rzepin oraz Kostrzyn. Ponadto trasa relacji Wrocław – Szczecin – Wrocław wydłużona zostanie do Kołobrzegu, a to oznacza, że od 22 czerwca mieszkańcy Bytomia Odrzańskiego, Nowej Soli, Zielonej Góry, Rzepina i Kostrzyna zyskają bezpośrednie połączenie do tej turystycznej miejscowości.

Zobacz też: Tak wyglądała podróż Lubuszanki w PKP. "Spaliny wpadały do wagonu"

Sonda
Często podróżujesz pociągami?
Zabytkowy pociąg w Ciechocinku