ceny węgla

i

Autor: GettyImages Ceny węgla w Polsce aktualnie spadają

W Zielonej Górze węgiel już jest, w Gorzowie jeszcze nie

2022-11-18 15:31

Na razie z tańszego węgla cieszy się 70 rodzin. Ale wkrótce ma on trafić także do pozostałych Lubuszan, którzy go potrzebują - zapewnia wojewoda. Samorządy muszą jednak mieć podpisane umowy, a jeszcze nie wszystkie to zrobiły, m.in. Gorzów.

Węgiel jest w... Lubuskiem! Na razie w Zielonej Górze, Starym Kurowie i Świdnicy. Gorzowianie muszą jeszcze poczekać. 70 rodzin otrzymało łącznie 200 ton. Cena 1800 zł ​za tonę. Czarne złoto do naszego regionu przywozi katowicki Węglokoks. I musi go przywieźć dużo więcej, bo Lubuszanie potrzebują 36 tys. ton, żeby w cieple przeżyć zimę. Jaki jest harmonogram dostaw samorządowcy dowiedzieli się na spotkaniu zorganizowanym w urzędzie wojewódzkim w Gorzowie. W akcję redystrybucji węgla włączyły się wszystkie lubuskie gminy, ale nie wszystkie mają podpisane umowy.

Chcemy wspólnie ustalić, żeby w poniedziałek (21.11) wszystkie samorządy, które jeszcze nie podpisały tych umów tutaj, w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim mogły się spotkać i bardzo sprawnie zamknąć temat i przystąpić do redystrybucji węgla - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Umowy nie ma jeszcze Gorzów, dlatego na węgiel mieszkańcy muszą poczekać. Wnioski można składać w Centrum Pomocy Rodzinie przy Walczaka 42.

QUIZ. Najbardziej denerwujące postacie z polskich seriali. Pamiętasz czym nas wyprowadzali z równowagi?

Pytanie 1 z 14
Przystojny, bogaty i powszechnie szanowany pan doktor znęcał się nad własną żoną. Miał też konszachty z mafią... Niby zniknął, ale jeszcze może wrócić