Gorzów Wielkopolski

i

Autor: Canva Pro

MIASTO

W tych miastach w Polsce żyje się najlepiej. Gorzów spadł w nowym rankingu

2024-04-03 13:12

Dostępny jest już najnowszy ranking ukazujący miasta, w których żyje się najlepiej. Po raz kolejny uwzględniony w nim został Gorzów, chociaż niestety, nasze miasto zaliczyło spadek w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia. Na jakim miejscu się uplasował?

Tutaj warto mieszkać! Najlepsze miasta w Polsce

Ranking najlepszych miast do życia przygotowywany jest regularnie przez portal Business Insider. Aby ocenić, w których miastach mieszka się najlepiej, branych jest pod uwagę kilka aspektów: bezrobocie, wynagrodzenie i ceny mieszkań z drugiej ręki.

W zestawieniu uwzględniono 16 miast wojewódzkich. Które jest najlepsze? Jak się okazuje to wcale nie Warszawa i Kraków przodują w rankingu, chociaż trzeba przyznać, że miasta te znalazły się na górze tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje jednak... Olsztyn. Na drugim uplasował się Lublin (spadek z miejsca 10.), a trzecie ex aequo Poznań i Gdańsk. Tabelę zamyka Białystok, który znalazł się tuż pod Kielcami.

Gorzów niżej w zestawieniu

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców Gorzowa. Miasto zanotowało spadek w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem, w którym to uplasował się na 7. miejscu.

Teraz miasto wypadło poza pierwszą dziesiątkę i w ogólnym zestawieniu zajęło miejsce 11. A jak to wygląda to w odniesieniu do poszczególnych kategorii?

  • Berobocie - miejsce 9.
  • Średnie wynagrodzenia - miejsce 14.
  • Dostępność mieszkań - miejsce 3.
  • Dostęp do lekarza na NFZ - miejsce 16. (ostatnie!)
  • Przestępczość - miejsce 8.
  • Jakość powietrza - miejsce 6.

To były emocje! Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie

Sonda
Dobrze ci się żyje w Gorzowie?
W. BUDA: BEZROBOCIE MOŻE WZROSNĄĆ