WARZYWA

W markecie czy na rynku - gdzie taniej kupić owoce i warzywa? Ceny sezonowych warzyw na bazarku w Gorzowie

2023-06-30 14:59

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze warzywa i owoce można dostać przede wszysktkim u loklanych dostawców. Mimo, że w marketach coraz częściej można trafić na świeże i dobrej jakoś produkty to jednak nic nie smakuje tak jak z ogródka! A jak to wygląda z cenami? Postanowiliśmy sprawdzić.

Warzywa i owoce tańsze w markecie

Jak się okazuje ceny, które oferują sprzedawcy na gorzowskim rynku różnią się od tych, które widnieją na półkach dużych sklepów i marketów. Różnice nie są co prawda duże, ale robiąc większe zakupy możemy odczuć zmiany w portfelach. Tylko czy warto sięgać po te tańsze produkty?

Opinie są podzielone. W tej chwili bowiem jakość produktów oferowanych przez niektóre marketach jest podobna do tych, które proponują lokalni sprzedawcy. Inaczej wygląda sytuacja, gdy robisz zakupy u sprawdzonego dostawcy, znając warunki uprawy warzyw i owoców. Często jest tak, że produkty uprawiane samodzielnie przez sprzedawcę są traktowane z większą troską, a to przekłąda się między innymi na smak. Ostatecznie wybór miejsca, w którym dokonasz zakupu należy tylko i wyłącznie do Ciebie, ale warto spróbować produkty zarówno ze sklepowych półek jak i te kupione na bazarku.

Ceny warzyw i owoców w 2023 roku. Ryneczek vs market

Postanowiliśmy porównać ceny kilku popularnych, sezonowych warzyw i owoców obowiązujące na gorzowskim ryneczku oraz w jednym z dużych marketów niemieckiej sieci. Stan na 30.06.2023

  • Truskawki

Rynek: 12 zł / kg

Market: 7,99 zł / kg

  • Pomidory

Rynek: 10 zł / kg

Market: 5,69 zł / kg

  • Ogórki gruntowe

Rynek: 8 zł / kg

Market: 4,79 zł / kg

  • Fasolka szparagowa żółta

Rynek: 20 zł / kg

Market: 14,99 zł / kg

Sonda
Gdzie kupujesz warzywa i owoce?
Poradnik Zdrowie - Warzywa