Gorzów: Kostrzyn

i

Autor: www.gov.pl/web/kmpsp-gorzow-wielkopolski/jrg3

Straż pożarna

W Kostrzynie nad Odrą strażacy będą mieli nową siedzibę

2023-03-14 16:11

Miasto przekazało już teren, gdzie stanie nowy obiekt. Do końca roku ma być wykonany projekt i zdobyte pozwolenia na budowę. Nowa siedziba jest potrzebna, bo obecna nie odpowiada już potrzebom straży pożarnej.

W Kostrzynie nad Odrą powstanie nowa komenda strażacka. Miasto przekazało już teren, projekt powinien być do końca roku. Budynek, który obecnie jest wykorzystywany, jest zabytkiem. Ogranicza to plany strażaków co do jego rozbudowy. Dlatego powstanie nowa komenda wraz z jednostką ratowniczo-gaśniczą. Obiekt stanie w okolicach ul. Słonecznej. Wybór miejsca nie był łatwy, ze względu na specyfikę Kostrzyna.

Mamy tam wąskie przejazdy pod wiaduktami, mamy tam strefę przemysłową, szpital. To jest przemyślane miejsce, żeby ten czas dojazdu był jak najlepszy. Jest jeszcze przejazd kolejowy, który ogranicza nam działalność. W przypadku, kiedy taki przejazd jest zamknięty musimy sobie radzić inaczej - mówi Patryk Maruszak, komendant wojewódzki PSP w Gorzowie.

Zgodnie z planami do końca roku powinien powstać projekt nowego obiektu, do tego komenda chce uzyskać pozwolenia na budowę. Inwestycja uzyskała akceptację Komendanta Głównego PSP i została wpisana do Programu Modernizacji. Szacowany koszt do 17 mln zł.

Polecany artykuł:

Gorzów: Nowe auto dla Alberta

Pamiętasz, gdzie były kręcone polskie seriale lat 70 i 80? QUIZ z klasyki

Pytanie 1 z 10
Serial "Pan Samochodzik i Templariusze" kręcono w następujących lokacjach: