Gorzów: ZSTiO

i

Autor: facebook.com/zstiowgorzowie

W gorzowskim ZSTiO trwa tydzień patriotyczny

2022-11-08 16:16

W ten sposób szkoła świętuje 11 listopada. Wszystko rozpoczął polonez, był pokaz mody z dwudziestolecia międzywojennego. Młodzież czeka jeszcze m.in. gra terenowa.

Pokaz mody lat 20-tych minionego wieku, gra terenowa czy przysięga kadetów. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie trwa tydzień patriotyczny. Jest on związany z Świętem Niepodległości. Codziennie odbywają się wydarzenia nawiązujące do historii Polski. Był już uroczysty polonez na inaugurację, konkurs plastyczny, a także pokaz stykówek sprzed 100 lat. Uczniów szkoły czeka jeszcze wielki test historyczny i gra terenowa.

Na terenie szkoły ukryte są różne pytania. Każda klasa wystawia drużynę, która poszukuje części, tzw puzzla. Najczęściej jest to historyczne dzieło malarskie i muszą zebrać z 6 stacji poszczególne części, połączyć i odpowiedzieć na pytania - mówi Leszek Sokołowski​, nauczyciel historii w ZSTiO w Gorzowie.

Gra w środę (9.11). Młodzież z popularnego Chemika posprząta cmentarz wojenny, który znajduje się nieopodal szkoły. Tydzień zakończy w świąteczny piątek (11.11) uroczysta przysięga kadetów, która w tym roku odbędzie się na Starym Rynku.

QUIZ. Gdzie rządzą królowie? Za komplet punktów wkładamy koronę na głowę

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Po ponad 70 latach królową Elżbietę na tronie brytyjskim zastąpił...