gorzów: policja cmentarz

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

W Gorzowie na cmentarzu szczyt odwiedzających, na drogach spokojnie

2022-11-01 13:10

Dzisiaj bez groźniejszych zdarzeń na gorzowskich drogach i oby tak zostało. Na jedyne utrudnienia kierowcy trafią naturalnie w okolicach cmentarza przy ulicy Żwirowej.

Przypomnijmy, wjazd do nekropolii Żwirową od strony ulicy Kosynierów Gdyńskich jest zamknięty przez policję. Przemieszczać się tą drogą mogą jedynie osobowe taksówki i autobusy komunikacji miejskiej. Przy dojeździe można skorzystać z autobusów linii 105, 111 i 132, które jeżdżą średnio co 10 minut.

Wszystkich Świętych 2022. Warszawiacy ruszyli na cmentarze

Jest też specjalna linia C, która przy większym natężeniu pasażerów jeździ nawet co kilka minut. Warto dodać, że komunikacja miejska dowożąca nas na cmentarz jest dzisiaj bezpłatna. Prywatne pojazdy do godziny 20 od Kosynierów nie wjadą, ale taka możliwość istnieje od Chwalęcic. Zaparkować można przy drugiej bramie, markecie, czy ogródkach działkowych.

Przy aktualnym szczycie odwiedzających nie jest to jednak łatwe. Sznury aut liczą sobie nawet po kilkaset metrów. Alternatywą jest zaparkowanie przy ulicy Słowiańskiej, na prawym pasie. Opcją jest też parking przy PWIK na Kosynierów. Najwięcej ludzi na cmentarzu przy Żwirowej spodziewajcie się po 14, kiedy odbędzie się procesja, a następnie msza pod przewodnictwem biskupa Adriana Puta.

Quiz. Oni odeszli w ostatnim roku. Aktorzy, muzycy, politycy. Pamiętasz te postaci?

Pytanie 1 z 13
1. Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku. Znany dziennikarz był prezenterem: