gorzów cmentarz złodziej 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Na cmentarzu o kradzież nietrudno.

Uwaga złodzieje - strażnik czuwa na gorzowskim cmentarzu!

2022-10-28 15:10

Na nekropolii przy Żwirowej w Gorzowie już do kilku dni pojawiają się patrole strażników miejskich. Wspierają oni w świątecznych działaniach policjantów. Widoczni będą do 2 listopada, także na gorzowskich parkingach.

Przygotowujemy się do Święta Zmarłych, które już za chwilę. Na cmentarze jeździmy autobusami, sprzątamy groby bliskich. Chwila nieuwagi i niepilnowana torebka albo portfel z tylnej kiszeni spodni mogą zniknąć. po co narażać się na straty, wystarczy swoich rzeczy dobrze pilnować.

- Podstawowym naszym zadaniem jest odstraszanie ewentualnych złodziei od próby podjęcia kradzieży. Wybierając się na cmentarze bagaże czy rzeczy podręczne nie były drogocenne, nie kusiły. Telefonów, torebek zaszetek nie zostawiać bez opieki, bez dozoru -  wyjaśnia Andrzej Jasiński, szef gorzowskiej straży miejskiej.

gorzów cmentarz straż

i

Autor: materiały UM Gorzów Strażnicy patrolują także cmentarz.

Podobna czujność w autobusach i tramwajach, bo kieszonkowcy wykorzystają każdą sposobność.

Strażnicy apelują także o odpowiednie parkowanie w rejonie cmentarnej bramy B przy Żwirowej w Gorzowie. Na przystanku, postoju taksówek czy pasie zieleni jest to zabronione. Dlatego najlepiej korzystać z komunikacji miejskiej.

A. MOSKWA: WĘGIEL DO 2 TYS. W PRZYSŻŁYM TYGODNIU W GMINACH