Śnieg, deszcz i mróz! Nawet -6°C.  Fatalne prognozy. Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 17.11.2022]

i

Autor: pixabay.com Śnieg, deszcz i mróz! Nawet -6°C. Fatalne prognozy. Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 17.11.2022]

W Gorzowie i okolicach może spaść nawet 15 centymetrów śniegu!

2022-11-18 22:08

Czy tym razem zima zaskoczy drogowców i kierowców? Wydaje się, że zaskoczy nas wszystkich! IMGW wydało komunikat o intensywnych opadach śniegu. W sobotę może spaść nawet 15 centymetrów białego puchu.

To nie żart. Po bardzo ciepłej jesieni nadeszła bardzo sroga zima. Od kilku dni na dworze panuje chłód, a teraz synoptycy przewidują opady śniegu - i to nawet intensywne. Według ostrzeżenia, które pojawiło się na stronach IMGW, w Gorzowie i okolicach, opadów śniegu możemy spodziewać się między 12:00 a północą. W tym czasie na chodnikach i ulicach może pojawić się od 10 do 15 centymetrów śniegu.

Oznacza to, że kierowcy mogą mieć spore problemy z poruszaniem się po drogach. Poruszanie się po chodnikach również może być utrudnione. Kierowcy, którzy do tej pory nie zmienili opon na zimowe, powinni ostawić swoje samochody na parkingach lub w garażach, przynajmniej do czasu, kiedy drogowcy nie uporają się z usunięciem zalegającego śniegu.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu zostało wydane dla miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz dla powiatów: gorzowskiego, sulęcińskiego, słubickiego, międzyrzeckiego i strzelecko-drezdeneckiego.