Gorzów: energetyka

i

Autor: SG

Gospodarka Gorzów

W Gorzowie dyskutują o przyszłości energetyki

2023-05-11 11:45

W filharmonii odbywa się forum gospodarcze. Organizatorem jest Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Uczestniczą w nim przedstawiciele ministerstw odpowiedzialnych za rozwój polskiej energetyki.

Silna energetyka, filarem bezpieczeństwa Polski - to hasło forum gospodarczego, które​ odbywa się w Gorzowie. Uczestniczą w nim przedsiębiorcy i samorządowcy. Gośćmi konferencji są przedstawiciele rządu i spółek skarbu państwa odpowiadający za polską energetykę. W filharmonii mówili o tym jak musi zmienić się sektor energetyczny, jakie problemy przed nim stoją i czego wymaga Unia Europejska.

Musimy stabilizować system , bo OZE jest uzależnione od słońca i wiatru, mocnymi, stabilnymi źródłami. Dzisiaj jest to węgiel kamienny i brunatny i elektrownie pracujące na to paliwo. W przyszłości będzie to energetyka atomowa. Do tego dodałbym jeszcze energetykę rozproszoną, czyli prosumentów - mówi Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowisk.

To wszystko zakłada Strategia energetyczna dla Polski do 2040 roku. Organizatorem forum jest Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Jak dobrze pamiętasz serial “Świat według Bundych”? Tylko najwięksi fani zdobędą komplet punktów w QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście żyje rodzina Bundych?