Zakład w Międzyrzeczu

i

Autor: Gmina Międzyrzecz / Facebook.com

MIĘDZYRZECZ

Będą dodatkowe miejsca pracy. W Międzyrzeczu rusza budowa nowego zakładu

2023-05-11 12:39

To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy wciąż zmagają się z brakiem pracy. Działająca w Międzyrzeczu filia szwajcarskiej firmy Brugg Group rozbudowuje swój zakład. Oficjalnie rozpoczęła się już budowa nowej hali produkcyjnej.

W nowej hali zatrudnienie znajdzie ponad dwa razy więcej osób niż obecnie!

W tej chwili zakład działający w Międzyrzeczu od 2006 roku zatrudnia około 70 pracowników. W planach jest jednak potrojenie produkcji, co z kolei generować będzie potrzebę stworzenia dodatkowych miejsc pracy. Tych, docelowo ma być aż 150.

Zakład zajmuje się produkcją wiązek elektrycznych do samochodów, maszyn i jachtów. I to właśnie pracownicy na stanowiska produkcyjne będą najbardziej poszukiwani. Najpierw jednak nowa hala musi zostać wybudowana, a prace dopiero się rozpoczynają.

Uroczyste wbicie kamienia węgielnego pod inwestycję

We wtorek (09.05) przedstawiciele Brugg Group oraz władze Gminy Międzyrzecz wmurowali akty erekcyjne (umieszczone w specjalnej kapsule) w fundamenty nowo powstającego obiektu. To symbol rozpoczynających się właśnie robót.

To bardzo ważny dzień dla firmy, naszej gminy i jej mieszkańców. Od 127 lat firma Brugg jest największym pracodawcą i gospodarczą wizytówką szwajcarskiego miasta Brugg. Pokładam szczerą nadzieję, że jej międzyrzecka filia będzie jednym z filarów dalszego rozwoju miasta Międzyrzecz - przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Sama hala powstaje w Międzyrzeckim Parku Przemysłowym przy ulicy Zakaszewskiego. Jej budowa ma się zakończyć do końca 2024 roku.

Sonda
Czy uważasz, że w Lubuskiem trudno o pracę?
Praca zdalna dla rodziców - wchodzą w życie nowe przepisy | M jak Mama