W Gorzowie intensywnie pada śnieg

i

Autor: akl Czy służby w Małopolsce są gotowe na ekstremalne warunki zimowe? Wojewoda zabrał głos

Uważajcie na drogach i chodnikach. W Gorzowie intensywnie padał śnieg

2022-11-19 11:32

Długo było ciepło, przyszła więc pora na diametralną zmianę pogody. Od rana w Gorzowie i okolicach intensywnie pada śnieg. Potwierdziły się więc piątkowe ostrzeżenia synoptyków. Uważajcie na drogach i chodnikach!

Zanim na ulicach pojawią się pierwsze pługi, minie trochę czasu. Warto więc uważać, aby nie doszło do nieszczęścia. Synoptycy zapowiadali, że śnieg w Gorzowie pojawi się około południa. W piątkowy wieczór wydano ostrzeżenie dla Gorzowa Wielkopolskiego i sąsiednich powiatów przed intensywnymi opadami. I tym razem zapowiedzi się sprawdziły. W Gorzowie intensywnie zaczęło padać tuż po godzinie 10:00. Drogi i chodniki pokryła dość gruba warstwa białego puchu. Warunki na drogach są więc nie najlepsze, warto wziąć to pod uwagę, planując w najbliższych dniach podróże.

Śnieg może z nami zostać przez kilka dni. Meteorolodzy przewidują, że nieco cieplejsze powietrze do naszego regionu napłynie dopiero we wtorek. W poniedziałek w nocy ma być jeszcze -1, natomiast we wtorek na termometrach pojawia się już dodatnie temperatury. Śnieg więc szybko stopnieje.