Otwarcie DHL w Gorzowie

i

Autor: Łukasz Kulczyński/Urząd Miasta Gorzowa

Miasto

Uroczyste otwarcie punktu DHL w Gorzowie. Jak przebiegło wydarzenie?

2023-04-20 11:40

W środę (19 kwietnia), dokładnie osiem miesięcy po podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia węgielnego, przy ulicy Mosiężnej otwarto centrum dystrybucyjne DHL. Przeczytajcie szczegóły tego wydarzenia!

Duża firma otwiera się w Gorzowie! Jest komentarz prezydenta

Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia inwestycja DHL, że będziecie się dobrze czuli w Gorzowie i nasze miasto będziecie mieli głęboko w sercu. Kilka lat musieliśmy zabiegać o to, aby tereny Gorzowa stały się dla inwestorów atrakcyjne, wypromować je i pokazać na zewnątrz. Dzisiaj lokalizacja nowej inwestycji sama się broni, przychodzą kolejni inwestorzy, budują swoje zakłady i mam nadzieję, że równie chętnie przyjdą następni – powiedział do przedstawicieli inwestora prezydent Jacek Wójcicki.

Zbudowany magazyn składa się z 61 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej. Całkowita wartość inwestycji, w tym budowy i procesu inwestycyjnego, wynosi około 38,5 miliona euro. Planuje się również wyposażenie magazynu na przestrzeni pięciu lat za kwotę około 5,5 miliona euro, co daje łączną wartość inwestycji na poziomie około 44 milionów euro.

Inwestycja została zrealizowana zgodnie z restrykcyjnymi założeniami dotyczącymi ograniczenia stosowania paliw kopalnych. Budynek jest neutralny w kontekście śladu węglowego i wyposażony w panele fotowoltaiczne. Temperatura wewnątrz magazynu jest kontrolowana poprzez nowoczesne pompy ciepła.

Centrum dystrybucyjne będzie poszukiwać pracowników, głównie magazynierów. Będą oni mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności, a osoby bez doświadczenia będą miały zapewnione szkolenia od podstaw. W ciągu kilku następnych lat planowana jest rekrutacja nawet do 900 osób.

Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym krokiem w rozwoju działalności DHL Supply Chain w zachodniej części Polski i odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce, który od kilku lat rozwija się w rekordowym tempie. Pandemia jeszcze bardziej podkreśliła, jak ważny jest handel internetowy dla gospodarki, jaką rolę odgrywa w społeczeństwie i jaki ma potencjał rozwojowy.

Gdzie znajduje się budynek DHL?

Ogromnym atutem tej inwestycji jest jej położenie w pobliżu dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego w Gorzowie Wielkopolskim, przy drodze S3, doskonale skomunikowanej z autostradą A2 i zaledwie godzinę drogi od granicy z Niemcami. Dzięki temu DHL Supply Chain będzie mógł zapewnić swoim klientom jeszcze szybszą obsługę rynków zachodniej Europy - informuje inwestor na swojej stronie internetowej.

Bójka kibiców z ochroną, która użyła gazu łzawiącego