Taksówki

i

Autor: Canva Pro

TAXI

Wygasają licencje dla taksówkarzy! To ostatni moment na złożenie dokumentów

2024-03-20 12:16

Jeszcze tylko do końca marca osoby świadczące usługi przewozowe mogą złożyć wniosek o przedłużenie licencji. Jeśli nie zrobią tego w wymaganym terminie, ich licencje ważne będą zaledwie przez trzy miesiące. Gdzie, jak i do kiedy złożyć dokumenty?

Przedłużenie licencji transportowej. Ostatni moment na dopełnienie formalności

Odpowiednie dokumenty muszą wypełnić wszyscy kierowcy, którzy wykonują transport drogowy w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym lub pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej siedmiu i nie więcej niż dziewięciu osób, łącznie z kierowcą.

Przedsiębiorcy osobiście zajmujący się taką formą transportu mają czas do 31 marca 2024 roku, by dokumenty wymagane do przedłużenia licencji. Chodzi o kierowców, których licencje wydane zostały przed 17 września 2023 roku. Jeśli nie zrobią tego w wymaganym terminie: licencje ważne będą jeszcze tylko przez 3 miesiące, czyli do końca czerwca. Wraz z początkiem lipca nieprzedłużone licencje wygasną.

Jakie dokumenty należy złożyć do przedłużenia licencji taksówkarskiej?

W celu przedłużenia licencji transportowej należy złożyć w urzędzie miasta (właściwym dla miejsca zamieszkania) odpowiednie dokumenty. Wśród nich:

  • zaświadczenie o niekaralności opatrzone datą nie wcześniej niż miesiąc,
  • prawo jazdy,
  • orzeczenie lekarskie,
  • orzeczenie psychologiczne.

Dokumenty można złożyć zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie miasta lub urzędzie gminy.

Nowe wymogi dla taksówkarzy

Przypomnijmy! Od 17 czerwca 2024 roku kierowcy taksówek będą mogli się posługiwać wyłącznie prawem jazdy wydanym w Polsce. Po tej dacie zagraniczny dokument nie będzie już honorowany.

Osoby, które posługują się zagranicznym prawem jazdy, do 17 czerwca 2024 r. muszą dostarczyć prawo jazdy do organu licencyjnego.

Zakończenie sezonu motocyklowego

Sonda
Często jeździsz taksówkami?
short_kizo_bletka_rozpoznawalność w taksówkach