Jagiellończyka Gorzów

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

DROGI

Gorzów: Ulica Jagiellończyka będzie przebudowana. Co się zmieni i kiedy?

2023-10-26 14:02

Duże roboty drogowe toczą się na Kosynierów Gdyńskich, a teraz urzednicy informują, że cieżki sprzęt wkroczy także na jedną z położonych niedaleko ulic, czyli Jagiellończyka. Prace obejmą odcinek od skrzyżowania z ul. Kos. Gdyńskich do skrzyżowania z ul. Mieszka I.

Kierowcy nie mają i na razie nie będą mieli łatwo. Nie dość, że poruszanie się po mieście utrudnia trwający na Kosynierów Gdyńskich remont, to już wkrótce prace obejmą także sąsiadującą ulicę Jagiellończyka. Gotowy jest już projekt przebudowy i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem remont ruszy już na początku przyszłego roku.

Ulica Jagiellończyka będzie przebudowana. Co się zmieni?

Roboty będą dotyczyć odcinka ulicy Jagiellończyka od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania z ulicą Mieszka I.

Przede wszystkim pojawi się tam całkiem nowa nawierzchnia. Oprócz tego wykonana zostanie konstrukcja chodników i zjazdów.

Inwestycja poprawi infrastrukturę drogową oraz zwiększy bezpieczeństwo. Skorygowane zostaną bowiem istniejące łuki (na wjeździe do budynku poczty), co przełoży się na lepszą przejezdność pojazdów na zjeździe - informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

To nie koniec, bo w ramach inwestycji, nieopodal powstającej właśnie hali widowiskowo-sportowej Arena Gorzów, powstanie nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa. Obejmą one 200 metrowy odcinek.

Nowa infrastruktura połączy się z już istniejącą, poprawiając komfort jazdy dla rowerzystów i zwiększając bezpieczeństwo wśród pieszych" - dodaje Ewa Iwańska.

Zadanie uda się zrealizować dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Polski Ład.

Gorzowski Park Kopernika w jesiennej scenerii

Sonda
Czy trwające w mieście remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po Gorzowie?
Drogowcy remontują ul. Grochowską. Prawy pas z nowym asfaltem