Krzysztof Krawczyk

i

Autor: TogaHA / ARToteka Facebook.com

GRAFFITI

Ulepszony Krzysztof Krawczyk na Filarach Sztuki! Zyskał nowy uśmiech i ładnego wąsa

2023-08-11 14:59

Przemianie uległ mural Krzysztofa Krawczyka, który znajduje się na Filarach Sztuki w Gorzowie. Grafika utworzona w kwietniu całkiem niedawno zniknęła, by teraz powrócić w całkiem nowej odsłonie!

Krzysztof Krawczyk to legenda polskiej piosenki, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wokalista obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor przez ponad pół wieku występował na scenie, a jego utwory zna już kilka pokoleń! Nawet teraz, artyści młodego pokolenia umieszczają fragmenty jego piosenek w swoich kawałkach.

Krzysztof Krawczyk zmarł w kwietniu 2021 roku w wieku 75 lat.

Mural z Krzysztofem Krawczykiem w Gorzowie

Kilka dni po śmierci artysty, dla upamiętnienia i uhonorowania jego osiągnięć, w Gorzowie powstał mural z jego wizerunkiem. Znalazł się on na Filarach Sztuki, czyli wyjątkowej galerii ulicznej zlokalizowanej pod mostem Lubuskim. To tam, na poszczególnych filarach utrzymujących most, widnieją wizerunki znanych i lubianych osobistości z filmu, sportu, bajek, polityki, itp.

Pierwotna wersja przedstawiająca Krzysztofa Krawczyka była czarno-biała i nieco "smutna". Teraz przeszła gruntowną przemianę!

Uporządkowany teren przy Filarach Sztuki i nowy mural Krawczyka

Filary Sztuki, miejsce niezwykłe i wyjątkowe na mapie Gorzowa, nie przez wszystkich jest jednak doceniane. Autorzy murali, czyli ARToteka, pod koniec kwietnia zwrócili uwagę na ogromny bałagan w tamtym rejonie. Porozrzucane śmieci, butelki, a nawet stara kanapa - właśnie tak wyglądało otoczenie, w którym przebywały największe gwiazdy (a dokładniej: ich wizerunki).

Jak się jednak okazało, zaledwie parę dni później teren został posprzątany przez anonimowych społeczników. A to nie koniec zmian!

Nowy blask zyskał też mural Krzysztofa Krawczyka, który wcześniej zniknął z Filarów Sztuki. Teraz powraca w nowej odsłonie - w kolorach, z rozbrajającym uśmiechem, błyskiem w oku i zawadiackim wąsem.

Przypomnijmy: Krzysztof Krawczyk jest autorem takich hitów jak m.in. "Chciałem Być", "Bo jesteś Ty", "Parostatek" czy "Mój przyjacielu".

W całej Polsce powstaje coraz więcej murali. Zdobią wiele miast. W Olsztynku i Fromborgu pojawiły się wyjątkowe murale z Mikołajem Kopernikiem!

Sonda
Podobają Ci się murale na Filarach Sztuki?
Niezwykły mural w Warszawie. "Konstytucja" oczyszcza powietrze