Wartownia Gorzów

i

Autor: Majkel / Wartownia Facebook.com

IMPREZY

DonGuralEsko rozbuja Gorzów! Kolejny weekend na Wartowni

2023-08-11 13:27

Wakacje w mieście nie zwalniają tempa i mieszakńcy mogą się już szykować na kolejne atrakcje jakie zaplanowano na nadwarciańskich błoniach. Jak co tydzień, szykuje się kilkudniowa zabawa! Będą koncerty, warsztaty dla małych i dużych oraz zajęcia jogi. Sprawdźcie dokładnie, kto już wkrótce wystąpi na scenie na Wartowni.

Kolejny weekend oznacza kolejne imprezy. Jak co tydzień, przez całe dwa miesiące wakacji, na nadwarciańskich błoniach działa Wartownia - specjalne miejsce, w którym organizowane są różnego rodzaju atrakcje i animacje - pierwsze startują już w czwartek (10.08), a zakończą się w niedzielę (13.08).

Wartownia Gorzówa. Harmonogram imprez 11-13.08.2023

CZWARTEK:

16:30 - Chodźmy na podwórko - zajęcia sportowe dla dzieci

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6-14 lat. W programie przewidziano zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, które stanowią wstęp do każdej dyscypliny sportowej. Zajęcia w ramach promocji zdrowego stylu życia, prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów sportu i dostosowane do poziomu uczestników.

16:30 - Warsztaty graffiti

Warsztaty poprowadzi ARToteka, czyli grupa odpowiedzialna m.in. za Filary Sztuki w Gorzowie. Warsztaty mają na celu rozbudzanie ciekawości świata i inspirowanie do poznawania jego różnorodności kulturowej, religijnej, społecznej i przyrodniczej; poruszyć zagadnienia z tematu graffiti. Nauka projektowania, poznawania kolorów i poprawnego używania farby typu spray; rozwijanie umiejętności komunikacji i pracy w zespole.

18:30 - Warsztaty szycia 

Warsztaty szycia od podstaw z Mają Powalską. Jeśli ktoś ma swoją maszynę może ją zabrać ze sobą. Na zajęciach można będzie nauczyć się szyć praktycznie od zera, żadne umiejętności nie są wymagane. Tym razem do uszycia będzie kimono, do którego potrzeba od 1,5 m szerokości do 4m długości materiału (w zależności jak długie chcemy kimono). Na lato najlepiej sprawdzi się wiskoza, muślin bądź len. Materiał należy zorganizować we własnym zakresie.

PIĄTEK:

19:00 - Sołnajs / Molodoyrapper / Walden

22:00 - DonGURALesko

Znany też jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadza. To jeden z większych wykonawców hip-hopowych w historii polskiej sceny muzycznej, na której gości od 1994r.Artyści, z którymi współpracował to m.in.: Tede, Sido, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, Kaczor, VNM, Wdowa, Pih, Chada, Rafi, Shellerini, Fokus, Rahim, Grubson, Sitek, Pezet, Michał Urbaniak, Białas, JWP, Pablopavo, Paprodziad, Major SPZ, czy Bedoes. Od 2008 roku prowadzi firmę odzieżową El Polako.

23:00 - DJ Soina

Artysta Warner Music Poland, twórca marki oraz serii mixtejpów Kręci Mnie Vinyl. TOUR DJ: donGURALesko oraz WSRH (Słoń & Shellerini). Na swoim koncie ma ponad 3000 zagranych imprez, setki festiwali oraz koncertów w Polsce i na świecie, dzięki czemu wyrobił sobie swój niepowtarzalny styl. Jego skrecze usłyszymy na albumach, które pokryły się złotymi oraz platynowymi płytami. Aktualnie koncertuje promując najnowsze wydawnictwa OLIMP oraz KMV4.

Namiot: EQ / Emka / Zygfryd

SOBOTA:

19:30 - Aleksandra Radomska Stand up

Radomska od lat podbija serca swoich obserwatorek. Program "ZROZUMIESZ JAK DOROŚNIESZ" to w sumie 8 tematycznych setów opowiadających o wyzwaniach i rozterkach współczesnej baby, która jest rozdarta pomiędzy konwenansami, oczekiwaniami wobec siebie, a realny życiem, które doskonale potrafi… zaorać nawet najbardziej szlachetne założenie. Relacje w związku, misterne próby tak modnego teraz selfcare, rodzicielstwo oraz cała masa trafnych spostrzeżeń na temat naszej rzeczywistości nasączonych w absurdalnym i sarkastycznym poczuciu humoru Oli.

21:00 - Bass Animals

23:00 - Leeroy Thornhill

Leeroy Thornhill to były członek THE PRODIGY, który dziś jako DJ i producent występuje na całym świecie! Będzie mocne electro, breakbeat i to co w The Prodigy było najlepsze!

00:30 - Plump DJS

The Plump DJs to znany na całym świecie duet, którego pasja do innowacji i nonkonformistyczne podejście do muzyki elektronicznej napędza ich od ponad dwóch dekad.

Namiot: Ketchup / Kasierr

NIEDZIELA:

10:00 - Joga nad Wartą

Jak co niedzielę nad Wartą, na trawie wśród drzew i w okolicy rzeki odbędą się zajęcia z jogi, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W zajęciach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Wystarczy wygodnie się ubrać, wziąć ze sobą koc, matę lub duży ręcznik i udać się na nadwarciańskie błonia.

11:30 - Koncert relaksacyjny mis i gongów

To relaksacyjny seans przy dźwiękach mis i gongów w plenerze. Będzie to wspaniała okazja, aby się nieco wyluzować i dać ciału szansę na pełne odprężenie. Dobrze jest zabrać ze sobą koc, karimatę i poduszkę, aby móc wygodnie ułożyć się na trawie i zapewnić sobie pełen komfort. Seans muzykoterapii potrwa około 60 minut i oprócz terapeutycznych mis dźwiękowych, gongów, dzwonków i shruti box`ów będzie można również usłyszeć szamański bęben i ukulele.

12:30 - Warsztaty artystyczne dla dzieci

To zajęcia dla dzieci, podczas których będą mogły tworzy, konstruować, malować, brudzić się i doświadczać sztuki!

16:00 - Targi rękodzieła

Kiermasz lokalnych twórców, artystów i rękodzielników, gdzie nabędziesz unikatowe przedmioty tworzone z pasją.

19:30 - Barti

20:00 - Asster

Asster to pochodzący z Łodzi, młody reprezentant polskiej sceny rapowej. Jest jednym z najszybciej rozwijających się newcomerów, szturmem przebijający się na scenę mainstreamową. Z łatwością odnajduje się w nowoczesnych brzmieniach ukazując przy tym niezwykle bogaty warsztat.

Udział we wszystkich imprezach na Wartowni jest darmowy.

Tak bawiliście się na Wartowni w miniony weekend:

Sonda
Będziesz chodzić na gorzowską Wartownię?
Vito Bambino zapowiedź koncertu