Carolina Shiino

i

Autor: Pexels @newsonjapan / www.twitter.com ; Canva Pro

MISS

Ukrainka została Miss Japonii, mimo europejskiego wyglądu. W Japonii ruszyła debata o tożsamości narodowej

2024-01-25 10:35

Pochodząca z Ukrainy Carolina Shiino, mimo europejskiego wyglądu, wybrana została najpiękniejszą kobietą w Japonii. Wygrywając konkurs Miss wywołała spore kontrowersje i zainicjowała poważną dyskujsę na temat tego czym jest japońska tożsamość.

Ukrainka, która została Japonką

Carolina Shiino ma 26 lat i urodziła się na Ukrainie. W wieku 5 lat przeprowadziła się z rodzicami do Japonii, gdzie mieszka do dzisiaj. Dorastała w Nagoi, trzeciej co do wielkości aglomeracji w Japonii, którą zamieszkuje około 9 milionów ludzi.

Kobieta jest modelką, a w 2023 odebrała japońskie obywatelstwo. Jak przyznała: po tak długim czasie mieszkania w Japonii czuje się i myśli jak Japonka.

Może nie wyglądam na Japonkę, ale ponieważ dorastałam w Japonii mój umysł stał się japoński" przyznała 26-latka.

26-latka tak bardzo utożsamia się z narodem japońskim, że postanowiła wystartować w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piękności, czyli wyborach na Miss Japonii.

Modelka pochodzenia ukraińskiego najpiękniejszą Japonką

Mimo, że Carolina Shiino ma typowo europejską urodę, co widać nie tylko po rysach twarzy, ale także m.in. po wzroście, to właśnie ona oczarowała konkursowe jury.

W poniedziałek (22.01) Carolina Shiino zwyciężyła w konkursie i otrzymała zaszczytne miano Miss Japonii!

Istniały bariery rasowe i trudno było zostać zaakceptowanym jako Japończyk” – powiedziała Carolina Shiino

Niektórzy uznali jej zwycięstwo za „znak czasów”, inni stwierdzili, że nie tak powinna wyglądać Miss Japonii. Jednak, jak przyznała Ai Wada, organizatorka konkursu: japońskie piękno istnieje w sercu, a nie we krwi czy w wyglądzie.

To już kolejna japońska zwyciężczyni konkursu Miss, która wyglądem odbiega od typowych Japonek. 10 lat temu konkurs Miss Japonii wygrała bowiem Ariana Miyamoto, której matka jest Japonką, a ojciec Afroamerykaninem, dzięki czemu kobieta ma wyjątkową nie-japońska urodę.

Przepiękna Weronika Woszczek będzie pracować u boku Krzysztofa Stanowskiego w "Kanale Zero". Jej zdjęcia robią furorę!

Sonda
Śledzisz konkursy piękności?
Miss Polski zachwyca na konkursie Miss Universe. Zdobędzie koronę?
Listen on Spreaker.